8 Ağustos 2020 , Cumartesi

Swept Away – Hırçın Aşık Film İncelemesi

1926 doğumlu İtalyan yönetmen Lina Wertmüller’in 1974 yılında yazıp yönettiği “Travolti Da Un Insolito Destino Nell’Azzurro Mare D’Agosto” adlı filmde Giancarlo Giannini ve İtalyan aktris Mariangela Melato başrolde yer alıyordu.

2002 yılında yönetmen Guy Ritchie, filmi kendi kameralarıyla ve farklı oyuncularla tekrar çekmek istedi ve ortaya Madonna ile Adriano Giannini’nin (filmin ’74 yılındaki versiyonunda yine aynı rolde yer alan Giancarlo Giannini’nin oğlu) başrollerini paylaştığı “Swept Away” çıktı.

Oldukça varlıklı olan Tony, eşi Amber’i mutlu etmek için Yunanistan’dan başlayan uzun bir tekne gezisi düzenler. Fakat Amber, başta Tony olmak üzere, kendisi için yapılan hiçbir şeyden memnun olmayan, şımarık ve parasına güvenen bir kadındır. Kendilerine eşlik eden arkadaşları da dahil, tekne çalışanlarını kaprisleriyle bıktıran Amber, teknedeki balıkçı Giuseppe’ye özellikle takmıştır. Giuseppe’nin tuttuğu balıklardan, giydiği tişörte kadar karışan Amber, O’na kendince isimler takarak dalga geçmektedir.

Birgün, Tony ve teknedeki arkadaşları, yüzmeye gider. Teknede yalnız kalan Amber, fikrini değiştirip Giuseppe’nin salıyla yanlarına gitmek ister. Usta bir denizci olan Giuseppe, hava şartları için Amber’i uyarsa da Amber inat eder.

Rotasını kaybeden sal, bir gün sonra bir adaya ulaşır. Tamamen ıssız olduğu anlaşılan bu adada artık Amber’in değil, Giuseppe’nin kuralları geçecektir.

Bruce Greenwood, Elizabeth Banks, Jeanne Tripplehorn, Michael Beattie ve Francis Pardeilhan gibi isimlerin de rol aldığı film, romantik / komedi severler tarafından pek başarılı bulunmasa da, bir ‘ikon’ olan Madonna’nın performansı izlemeye değer.

PAYLAŞ:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir