25 Eylül 2020 , Cuma

İspanya’nın Bir Kasabasında Virüsten Ölenleri Gömecek Yer Kalmadı

Coronavirus (Covid-19) salgınında 113 kişinin yaşamını yitirdiği İspanya’nın, San Martin de Valdeiglesias kasabasındaki mezarlıkta virüs yüzünden ölenleri gömecek yer kalmadı. Kasabanın yerel konseyi, ikinci dalga endişesinin yaşandığı bugünlerde mezarlık alanı açmak için çalışmalara başladı.

İspanya’nın başkenti Madrid’e bağlı 8 bin 500 nüfuslu San Martin de Valdeiglesias kasabasında, Corona salgının ilk dalgasında 113 kişi yaşamını yitirdi. Kasabada yaşamını yitirenler için ayrılan mezarlıkta, cansız bedenleri defnetmek için yer kalmadı. Kasabanın yerel konseyi, virüsten yaşamını yitirenleri defnetmek için 24 mezar daha kazmak zorunda kaldı.

İSPANYA’DA İKİNCİ DALGA: DÜN 11 BİNDEN FAZLA YENİ VAKA TESPİT EDİLDİ

Son 24 saatte 11 binden fazla vaka tespit edilen ülkede ikinci dalganın başladığı düşünülüyor. Salgının ilk dalgasında trajik zorluklar yaşayan San Martin de Valdeiglesias kasabası, ikinci dalgaya hazırlanmak için daha fazla mezar alanı oluşturmak için çalışmalara başladı.

KASABADA ONLARCA KİŞİ İLK DALGADA YAŞAMINI YİTİRDİ

8 bin 500 nüfuslu San Martin de Valdeiglesias kasabasında ilk dalgada 113 kişi hayatını kaybetti. İspanyol medyası, kasabanın yüzde 1,5’inin virüsten yaşamını yitirdiğini bildirdi. Salgının, kasabadaki yaşlı nüfusu arasında yayıldığı ve yaşları 100’ü geçen birçok insanın hayatını kaybettiği aktarıldı. Çok geçmeden tüm boş mezarların doldurulduğu ancak ölümlerin yaşanmaya devam ettiği ifade edildi.

KAZILAN MEZARLARIN ÇİMENTOSU KURUMADAN TABUTLAR KOYULDU

Kazılan mezarlardaki çimento henüz kurumamışken bu alanlara tabutların koyulduğu aktarıldı. Belediye Başkanı Mercedes Zarzalejo, “Burada daha fazla ölü için yer kalmadı” ifadelerini kullandı. (DHA)

PAYLAŞ:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir