23 Ekim 2020 , Cuma

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Abdullah Gül Aday Gösterilecek Mi?’ Sorusuna Yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Abdullah Gül aday olacak mı?’ sorusuna, “Böyle bir teklif yok. Şu aşamada cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmaları gereksiz. Bence şu an Türkiye’de asıl konuşulması gereken konu ekonomidir” yanıtını verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV’de Şirin Payzın’ın sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ilişkin, “İçişleri Bakanlığı koltuğunda oturup Türkiye’nin güvensiz olduğunu itiraf etmek enteresan bir şey. Tam tersine Türkiye’nin terörden temizlenmesi gerektiğini ifade edebilirdi. Anayasa Mahkemesi Başkanı’nı bir karar üzerinden hedef alıyorsa zaten demokrasiyi içselleştirmediğini gösterir bu” ifadelerini kullandı.https://f544db787aec6fb72d2ade21768f41cb.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.html

“BU ÜLKENİN İSTİHBARATI YOK MU?”

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün “Savcılık çağırırsa en az 150 derneğin ismini veririm” açıklamasını değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Bir kişi televizyonlara çıktı ve bir dini akımın silahlandığını ifade etti. Savcılığın daveti olursa bu bilgileri vereceğini söyledi. Bu ülkenin istihbaratı yok mu? Bu insanlar silahlanırken devlet neredeydi? Bunları kim koruyordu? 15 Temmuz sonrası kaybolan silahlar olduğunu da biliyoruz. Bu silahlanma ileride ciddi bir sorun oluşturabilir. Gücünü akıldan değil de silahtan alanlar başarılı olamazlar. Gücünüzü demokrasiden yana kullanıyorsanız korkmayacaksınız. MİT kimin silahlandığını, nerede ne konuştuğunu biliyor. Ben güvenlik güçleri içinde ağırlıklı grubun Türkiye’nin çıkarlarını öncelikli görenler olduğuna inanıyorum. Bunların yanında Saray’ın talimatlarını öncelikli gören ve bu sayede yükselenlerin de olduğunu biliyorum” diye konuştu.

PAYLAŞ:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir