28 Ekim 2020 , Çarşamba

BTP’nin Yeni Genel Başkanı Oldu

Çiçeği burnunda genel başkan Deniz Gezmiş’i örnek vererek, “Ben de kendimi 29 yaşında Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına adıyorum” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş‘ın geçtiğimiz nisan ayında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından yapılan ilk kongrede partinin yeni lideri seçildi. 

Kongreye Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da mesaj gönderdi. 

BTP kongresinin hayırlara vesile olmasını dileyen Erdoğan, Haydar Baş’a da rahmet diledi.

“Siyasi partilerimiz, Türk demokrasinin zenginliğini ve gücünü gösteren en önemli kurumlardır” diyen Erdoğan mesajında, “Hangi görüşten olursa olsun siyasi partilerimizin bu eşsiz mirasa sahip çıkması, ülkenin istiklal ve istikbalini ilgilendiren meselelerde dayanışma içinde hareket etmesi çok önemlidir. Türkiye’nin farklı cephelerde yürüttüğü beka mücadelesinde Bağımsız Türkiye Partisi’nin gereken katkıyı vereceğine inanıyorum” ifadelerine yer verdi.

Oğul Baş tüm oyları aldı

Kongredeki tek aday Haydar Baş’ın 29 yaşındaki oğlu Hüseyin Baş‘tı. 

Oylama öncesi delegelere hitap eden Baş, “Gururla söylüyorum, ben Haydar Baş’ın oğluyum. ’24 yaşında kendini Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum’ diyen Deniz Gezmiş’in izinden ben de kendimi 29 yaşında Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına adıyorum. Bu koltuğun hayrını görmeye değil hakkını vermeye geldim” dedi.

Baş, oylamada kayıtlı tüm delegelerin oyunu alarak genel başkanlığa seçildi.

PAYLAŞ:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir