5 Yaşındaki Suriyeli Çocuk Defalarca Bıçaklanarak Öldürüldü - Kozmopolitik

 5 Yaşındaki Suriyeli Çocuk Defalarca Bıçaklanarak Öldürüldü

Mersin’in Erdemli ilçesinde su satan 5 yaşındaki Suriyeli Muhammed Hacderviş’ten defalarca bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu.

Ailesi ile birlikte Mersin’in Erdemli ilçesine bağlı Kızkalesi’nde ailesi ile birlikte yaşayan ve su satan 5 yaşındaki Muhammed Hacderviş dün gece eve dönmedi. Küçük çocuğun eve dönmemesi üzerine çevrede aramaya çıkan Anne Ranya Hacderviş ve yakınları çocuğu bir türlü bulamadı. Küçük çocuğun kaybolması hakkında polise ihbarda bulunuldu.

Sabah saatlerinde Kızkalesi sahilinde bir işletme çalışanının duşakabini temizlerken küçük çocuğun cansız bedenini buldu. Olayın duyulması ile sahilde çocuğu aramaya çıkan Hacderviş ailesi cesedin bulunduğu işletmeye geldi. Torununun cansız bedenini gören babaanne Emine Hacderviş şoka girdi. Torununu kucaklayarak sahile 200 metre uzaklıktaki polis noktasına götüren Hacderviş burada sinir krizi geçirdi.

Olay yeri inceleme ekibi cinayetin meydana geldiği duşakabin içinde ve çevresinde delil araması yaptı. Olay yerine ulaşan nöbetçi Cumhuriyet Savcısının yaptığı incelemenin ardından göğüs bölgesinde ve kalbinin üzerinde çok sayıda bıçak darbesi tespit edilen Muhammed Hacderviş’in cesedi, otopsi yapılmak üzere Erdemli Devlet Hastanesi’ne götürüldü.