56 Emniyet Mensubu Emekli Edildi - Kozmopolitik

 56 Emniyet Mensubu Emekli Edildi

Emniyet Genel Müdürlü─čü'nde 56 emniyet mensubu emeklili─če sevk edildi.

Emniyet Genel Müdürlü─čü Yüksek De─čerlendirme Kurulu, 56 emniyetçinin emekliye sevkini kararla┼čt─▒rd─▒. 9'u 1. s─▒n─▒f, 15'i 3. s─▒n─▒f, 3'ü 4. s─▒n─▒f olan emniyet müdürü ile 29 emniyet amiri emekli edildi. Emeklili─če sevk edilen isimler aras─▒nda, Özel Harekat eski Daire Ba┼čkan─▒ ve Antalya eski Emniyet Müdürü Cemil Tonbul da bulunuyor.

Sözcü'nün haberine göre, haklar─▒nda emeklilik karar─▒ al─▒nan 1. s─▒n─▒f emniyet müdürlerinin Do─čan Uluda─č, Nilüfer Erkan, Hasan Özde┼č, Ali Atmaca, Ferda─č Akbulut, Can Ünal, Gökhan Seven, Saim Gül ve Cemil Tonbul oldu─ču ö─črenildi. Bu isimlerden Hasan Özde┼č, EGM Özel Güvenlik Denetleme Ba┼čkan─▒ olarak görev yap─▒yordu. Di─čer 8 isim ise Tefti┼č Kurulunda müfetti┼čti.

Bu isimler aras─▒nda yer alan Cemil Tonbul, emniyet camias─▒nda tan─▒nm─▒┼č bir isimdi. Trabzon Akçaabatl─▒ olan Tonbul, Elaz─▒─č F─▒rat Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü ve Polis Akademisinden mezun oldu. Azerbaycan Bakü Büyükelçili─či Güvenlik Ata┼čeli─či yapt─▒. Özel Harekat Daire Ba┼čkanl─▒─č─▒ ve Antalya Emniyet Müdürlü─čü'nün ard─▒ndan Strateji Geli┼čtirme Daire Ba┼čkanl─▒─č─▒'nda çal─▒┼čan Tonbul, son olarak polis ba┼čmüfetti┼čli─či görevinde bulunuyordu.

SON GÖREV BA┼×BAKAN

Emekliye sevkedilen isimler aras─▒nda Kocaeli Emniyet Müdürlü─čü Güvenlik ┼×ube Müdürü Cengiz Opak da bulunuyor.

Opak, bugün Ba┼čbakan Binali Y─▒ld─▒r─▒m’─▒n Kocaeli gezisinde güvenlik önlemlerini alan isimdi. Ba┼čbakan Y─▒ld─▒r─▒m AKP’nin ─░zmit 4. Ola─čan ─░lçe Kongresine kat─▒ld─▒ ve kongredeki güvenlik önlemlerini de Opak denetledi.