ABD Halep'te Camiyi Vurdu: 58 Kişi Öldü - Kozmopolitik

 ABD Halep'te Camiyi Vurdu: 58 Kişi Öldü

ABD hava kuvvetlerinin Suriye'nin Halep'teki bir camiye namaz vakti düzenlediği hava saldırısında 58 kişi hayatını kaybetti.

ABD hava kuvvetlerinin Halep kentinin Etarib ilçesindeki bir camiye namaz vakti düzenlediği hava saldırısında 58 kişi hayatını kaybetti.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Halep'in Cina köyü yakınlarında bir hava saldırısı gerçekleştirdiklerini kabul etti. CENTCOM, AA muhabirine yaptığı yazılı açıklamada, Halep'in Cina köyü yakınlarında bir hava saldırısı gerçekleştirdiklerini kabul etti.

Konuyla ilgili ilk yazılı açıklamasında söz konusu saldırının İdlib'de gerçekleştirildiğini kaydeden CENTCOM, "El Kaide'ye ait bir toplanma yerinin vurulduğunu ve çok sayıda teröristin öldürüldüğünü" iddia etmişti.

İdlib'deki saldırı ile Cina köyündeki saldırının aynı saldırılar olup olmadığı şeklindeki soruya cevap veren bir CENTCOM yetkilisi, saldırının İdlib'de değil Halep'in Cina köyü yakınlarında gerçekleştirildiğini kabul etti.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) ile CENTCOM söz konusu olayı incelediklerini ve detayları paylaşacaklarını kaydederken, saldırının söz konusu cami saldırısı olabileceğini inkar etmedi.