Açlık Grevi Yapanlara Polis Saldırısı - Kozmopolitik

 Açlık Grevi Yapanlara Polis Saldırısı

Ankara'da Yüksel Caddesi İnsanlık Anıtı önünde açlık grevi yapan Nuriye Gülmen, Veli Saçılık, Semih Özakça ve Esra Özakça’nın eylemine polis saldırdı, 10 kişi gözaltına alındı.

KHK’larla ihraç edilen ve Yüksel Caddesi’nde İnsanlık Anıtı önünde açlık grevi yapan Nuriye Gülmen, Veli Saçılık, Semih Özakça ve Esra Özakça’ya polis bugün bir kez daha saldırdı.

Cumhuriyet'in haberine göre, işe geri dönme talebiyle bir süredir sürdürdükleri eylemi geçtiğimiz günlerde açlık grevine çeviren Gülmen ve Semih Özakça geçtiğimiz günlerde Meclis’te katıldıkları basın toplantısında sonrasında da gözaltına alınmışlardı.

Açlık grevinin 9. gününde yapılan basın açıklamasına yine polis saldırdı. 10 kişi yerlerde sürükleyerek gözaltında alındı. Bir kolunu Burdur Cezaevi’nde tutuklu ve hükümlülere yönelik operasyonda kaybeden Veli Saçılık’ın üstündeki kıyafetler polis saldırısı nedeniyle üzerinde çıkarken, Saçılık’ın annesi de polisten şiddet gördü. Anne Saçılık, oğlunun yerlerde sürüklenerek gözaltına alınması nedeniyle polislere tepki gösterdi. Bir süre yerde polislerin önünde oturan kadın, güçlükle sakinleştirildi.