Adalet Bakanı: Kılıçdaroğlu Suç İşliyor - Kozmopolitik

 Adalet Bakanı: Kılıçdaroğlu Suç İşliyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan çok sert Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması: Suç işliyor.

Adalet Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde Adalet Bakanı Bekir Bozdağ imzalı açıklama yayınlandı. Bozdağ açıklamasında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’li vekil Enis Berberoğlu’nun tutuklanması sonrasında yaptığı açıklamaları eleştirerek şöyle dedi:

“Yargılama süreci devam ederken, bu süreci hukuka aykırı olarak etkileyecek biçimde açıklamalar yapmak, yargı mensuplarını hedef göstermek, tahkir ve tehdit etmek açıkça suçtur.Mahkemelerin bağımsızlığını ve tarafsızlığını temin eden bu kural ve kısıtlamalar, herkes için olduğu gibi, hiç kuşkusuz, Sn. Kılıçdaroğlu için de geçerli ve bağlayıcıdır.”

İşte o açıklamanın tam metni:

“CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu hakkında verilen mahkûmiyet kararının ardından yapmış olduğu, yargıya ve yargı mensuplarına yönelik eleştiri sınırlarını aşan, tahkir, tezyif ve tahrik içeren açıklamaları endişe vericidir. Türkiye’nin ana muhalefet partisinin liderine bazı temel ilke ve gerçekleri, sayısız vesilelerle tekrarına rağmen bir kez daha hatırlatma zarureti ortaya çıkmıştır.

Türkiye bir hukuk devletidir.

Yargı yetkisi, Türk Milleti adına bağımsız ve tarafsız mahkemelerce kullanılır.