"Aday Olmayacağım" İzmir Marşı Yorumu Tepki Çekmişti.. - Kozmopolitik

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Arda Turan'ın Milli Takım'ı bırakmasıyla ilgili yeni açıklamalar yaptı. Dilmen TFF Başkanlığına ise asla aday olmayacağını söyledi.

Konuşmalarında TFF ve Fatih Terim'e eleştiriler yönelten Dilmen Arda ile ilgili, "Söylediklerim farklı algılandı galiba. Arda kardeşimizin Bilal abiye davranışı kabul edilemez. Özür dilemesi gerekirdi. Fatih hocanın Arda'ya 'ilk defa' üzüldüğünü düşünüyorum. 11 aydır üzülmüyordu, ilk defa üzüldü" dedi.

Dilmen açıklamalarına; "Primle ilgili sadece bildiğim bir şey var, Arda Turan futbol takımı dışında personele 85 bin TL para toplamış. Arda'nın uygulaması sadece Kosova maçı içindi, gazeteciler kalkınca bence sinirleri bozuldu. Hatta Kosova maçı için de dedi" diyerek devam etti.

İzmir Marşı'nın tribünlerde söylenmesini eleştiren Rıdvan Dilmen, Arda Turan ile yaptığı açıklamalarda "24 Ocak'ta evet-hayır mevzusunda Arda'yı cebe koydular. Siyasi konudan beni de bitirdiler, Arda onun bedelini ödüyor. Arda'nın durumu, bir, siyasi, bu tartışmasız. Bunu federasyon başkanı ve futbol direktörü görmeli. Cumhurbaşkanı da görmeli Barıştan zarar gelmez. Bu ülkenin bin tane sorunu var. Barışacaklar. Barış zamanı." dedi.

Kendsine yönelik yapılan eleştirilere tepki gösteren Rıdvan Dilmen, "Şerefimle ve namusum üzerine yemin ederim ki asla TFF başkanlığına aday olmayacağım." dedi.