Adnan Oktar Neden Şimdi İçeri Alındı - Kozmopolitik

 Adnan Oktar Neden Şimdi İçeri Alındı

Adnan Oktar'ın bir İsrail milletvekiline devlet sırlarını aktardığı iddia edildi.

Sözcü gazetesi, gözaltında bulunan Adnan Oktar'ın bir İsrail milletvekiline devlet sırlarını aktardığını iddia etti. Gazetenin iddiasına göre Oktar'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarıyla ilgili edindikleri bilgileri de İsrail'e aktarıp aktarmadığı araştırılıyor.

Adnan Oktar ve destekçilerine yönelik başlatılan operasyonda şüphelilerle ilgili dosyada 'siyasi ve askeri casusluk' suçlaması da yer aldı.

Sözcü'den Habip Atam, bu suçlamadaki iddianın kaynağına ulaştığına dair bir haber hazırladı:

"Oktar'ı izleyen polis, onun İsrailli milletvekili Yehuda Glick ile görüştüğünü tespit etti. İsrailli misafirini İstanbul'daki bir otelde ağırlayan Oktar'ın ona bazı bilgiler aktardığı iddia edildi.

Yine iddiaya göre Oktar ve adamlarının, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakınlarıyla ilgili edindikleri bilgileri İsrail 'e aktardığı araştırılıyor. Polis, bu milletvekilinin de bu bilgileri İsrail 'in gizli haber alma teşkilatı Mossad 'a aktardığını belirledi. Öte yandan emniyette gözaltında bulunan Adnan Oktar 'ın, avukatından meyve suyu, elbise ve çamaşır istediği öğrenildi."

Bu arada Adnan Oktar 'ı geçmişte destekleyen Ceylan Özgül de gruba yapılan operasyon sonrası şu açıklamada bulunmuştu:

"Ben özellikle devlete saldıran, Türk devletinin bilgisi olmadan yurtdışında yapılan faaliyetleri fark ettim. Bu vicdanımı çok rahatsız etti, o şekilde kaçtım."

GerçekGündem