Ahmet Emre Çavuş'un Annesinin Gözyaşları Yürek Dağladı - Kozmopolitik

 Ahmet Emre Çavuş'un Annesinin Gözyaşları Yürek Dağladı

Sultangazi, Gazi Mahallesi'nde 1.5 yıl önce arkadaşları ile yürürken maganda kurşununun ensesine isabet etmesi sonucu 7 ay Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yoğun bakımda tedavi gören Ahmet Emre Çavuş, Şişli'deki bir merkezde fizik tedavisine alındı.

Aylarca hastane kapısından ayrılamayan, Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu'na hizmet veren taşeron firmada 'Bakıcı anne' olarak çalışan anne Zeynep Çavuş, işten ayrılmak zorunda kaldı. Yerel bir gazetenin imtiyaz sahibi baba Bülent Çavuş elindeki tüm birikimi tüketirken, yaklaşık 50 bin TL borca girdi ve koyu Beşiktaş taraftarı Ahmet Emre Çavuş'un yıllık 193 bin TL'yi bulan fizik tedavi giderini karşılamada zorlandı. Aile dostları Haydar Kahriman'ın öncülüğünde Çavuş ailesinin yakınlarının da destek verdiği bir gece düzenlenerek aileye kısmen de olsa ekonomik destek sağlanması hedeflendi. Küçükköy'de bir düğün salonu tutulurken düzenlenen "Ahmet Emre Çavuş'un mücadelesine el ver" gecesi için bastırılan her biri 50 TL'den satışa çıkarılan biletlerin ancak 5'te 1'i satılabildi.

Dayanışma gecesine Beşitaş belediyesi adına katılan Erdal Öztürk ‘’Emre’nin yaşadığı hastalığı ben doğal bir hastalık olarak yaşadım boyun sinir damarlarımda ki problemden dolayı 5 kez ameliyat oldum o yüzden Emre’yi en iyi ben anlıyorum.’’ dedi.

Sağlık sistemindeki aksaklıkları da dile getiren Öztürk, ‘’geleceğimiz zor işimiz zor mücadele etmek zorundayız. Emre de bu mücadele ruhu var. Emre işin en zor kısmını atlattı arkadaşlar, ben ölmek istemiyorum dedi ve mücadele ediyor, Emre bu mücadeleden de zafer ile ayrılacak ben inanıyorum dedikten sonra konuşmasını Emre ve ailesini bu mücadele de gerek şahsı gerek Beşiktaş Belediyesi olarak hiçbir zaman yalnız bırakmayacaklarını’’ dile getirerek konuşmasını bitirdi.