Ahmet Misbah Demircan Hızını Alamadı Şişli'deki HAYIR Afişlerini Söktürdü - Kozmopolitik

 Ahmet Misbah Demircan Hızını Alamadı Şişli'deki HAYIR Afişlerini Söktürdü

Türkiye referanduma kilitlenmiş ve yerel yönetimlerde özerklik tartışmaları sürerken bu sabah Beyoğlu İstiklal mahallesi ve Şişli Yayla mahallesi sınırında iki belediyeyi karşı karşıya getiren ilginç bir olay yaşandı.

Günlerdir kamuoyunda devlet imkanları kullanılarak evet kampanyası yürütüldüğü gözlemlenirken bu sefer devlet imkanlarıyla hayır afişlerinin sökülmesi tartışmayı başka bir boyuta taşıdı

Beyoğlu Belediyesi’nin Buharlı temizlik aracı hızını alamayıp Şişli bölgesi sınırlarında bulunan Feriköy mezarlığının köşesindeki trafoda ki ve mezarlık duvarındaki afişleri sökmeye başladı. Vatandaşlar sabah erken saatlerde işe gitmek için yola çıktıklarında Beyoğlu Belediyesine ait ekiplerin duvardaki Hayır Afişlerini söktüklerini gördüler. Halktan tepki alan temizlik çalışanları aldıkları emir doğrultusunda çalışma yaptıklarını söylediler. Ekipler, halkın tepkisi dinmeyince hızlı bir şekilde bölgeyi terk etmek zorunda kaldılar.

Mahalle sakinlerinden Gökhan B. “belediye Buharlı temizlik aracını çöp konteynerlarını temizlemek için kullanılması gerekiyorken hayır kampanyasını engellemek için duvarları yıkayarak kullanıyor. 200 metre aşağıda konteynerin yanına kokudan yanaşılmıyor. Yıllarca bu yokuşa dökülen beton harcının yıkatmak için Beyoğlu belediyesi her türlü zorluğu çıkarırken bugün bu hijyeni görmek gerçekten komik” dedi.

Murat Taştekin