Ahmet Şık: Cemaatçileri Görünce Lafı Sokup Gidiyorum - Kozmopolitik

 Ahmet Şık: Cemaatçileri Görünce Lafı Sokup Gidiyorum

Cumhuriyet'in yönetici, yazar, muhabir ve avukatları hakkındaki dava kapsamında 273 gündür Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Ahmet Şık, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Gülen Cemaati'ne yönelik olarak başlatılan soruşturmalar kapsamında tutuklanan bazı kişilerin kendisiyle konuşmak istediklerini aktardı. Şık söz konusu "talep" ile ilgili olarak "lafı sokup gidiyorum" dediğini Avukat İrem Çiçek aracılığıyla söyledi.

OdaTv'de yer alan habere göre, Cumhuriyet gazetesi muhabiri Ahmet Şık’ı, Silivri Cezaevi’nde Avukat İrem Çiçek ziyaret etti.

Çiçek, ziyaret sonrası Twitter hesabından yaptığı açıklamada Ahmet Şık’ın cezaevinde FETÖ’nün yöneticilerini gördüğünde ne yaptığını aktardı.

“Lafı sokup gidiyorum"

Çiçek şunları yazdı:

“Ahmet Şık her zamanki gibi kendinden emin, cesur, moralli. Yeni yetme, yobaz 'imamların' kadın üzerine açıklamaları için; 'bürokratik değişim tamam artık toplumsal değişime bakıyorlar' dedi. Önemli! Silivri 9'da cemaatin baş adamları da kalıyor. Bazıları cesaret edip konuşmak istediklerinde lafı sokup gidiyorum dedi :) Mücadele devam yani.”