AKP İzmir'de 6 İlçeyi MHP'ye Verdi - Kozmopolitik

 AKP İzmir'de 6 İlçeyi MHP'ye Verdi

AKP İzmir İl Başkanı Şengül, 'Bir iki ilçe için görüşmeler devam ediyor' dedi.

AKP’nin İzmir’deki ilçe belediye başkan adayları, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle yarın açıklanacak. Törende, MHP’nin adayları da açıklanacak.

Toplantıya TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Ruhsar Pekcan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve partililer katılacak.

Program öncesi bilgi veren AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, “30 ilçemiz belli, bir kısmı AK Parti olacak belli bir kesimde MHP adayları olacak. Uzun çalışmalar neticesinde adaylarımızı belirledik, temayül yoklaması, kamuoyu yoklamaları yaptık. Bu kararlar yapışan çalışmaların ardından verildi” diye konuştu.

Şengül, gazetecilerin “Kaç ilçede MHP’li aday gösterilecek” sorusuna şu yanıtı verdi: “Herkes öncelikle kendi kazandığı ilçelerde kendi adaylarını çıkaracak. Onun dışında kazanılmamış ilçelerde hangi parti ikinci parti olduysa onun adayları çıkarılıp, destek verilecek. Bundan yola çıkarılarak gerekli görüşmeler yapıldı ve belli mutabakata varıldı. Bugün son görüşmelerle netleşecek. AK Parti’nin çıkaracağı isimler netleşti. AK Parti’de belki bir iki ilçede isim değişikliği olabilir. MHP’ye 6 ilçe verildi, bir iki ilçe için görüşmeler devam ediyor.” (DHA)