AKP Sözcüsü: Değerlendirmeye Değer Görmüyorum - Kozmopolitik

 AKP Sözcüsü: Değerlendirmeye Değer Görmüyorum

Mahir Ünal, SP Genel Başkanı Karamollaoğlu'nun “Suriye'den sonra sıra Türkiye'ye geliyor” ifadesi için Değerlendirmeye değer görmüyorum" ifadesini kullandı.

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, CHP’nin İstanbul Taksim’de gerçekleştirdiği OHAL eylemine ilişkin değerlendirmesinde “İstanbul Başkanı'nın tutuklu vekiller için rehin benzetmesinde bulundu. Bu dikkat çekiciydi. Kılıçdaroğlu'nun içinden geldiği geleneği biliyorsunuz. Maalesef bugün angajmanlarına baktığımızda Marksist Leninist bir işbirliği olduğu açıkça gözüküyor” iddiasında bulundu.

Mahir Ünal, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun “Suriye'den sonra sıra Türkiye'ye geliyor” ifadesine de “Değerlendirmeye değer görmüyorum. Spekülasyon ve yeni tartışma alanı oluşturmak üzerine bu dil ve söylem gözüküyor. Kendi değerlendirmelidir” sözleriyle tepki gösterdi.

AKP MYK toplantısı sonrası konuşan Mahir Ünal’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"16 Nisan sonrası siyasette de ciddi değişiklikler oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız, AK Parti'nin başına döndü.

CHP'nin OHAL eylemleri
CHP'nin OHAL eylemi vardı. Yine parmaklarını sallayarak rutin hakaret ve iftiralarını sürdürdüler. İstanbul Başkanı'nın tutuklu vekiller için rehin benzetmesinde bulundu. Bu dikkat çekiciydi. Kılıçdaroğlu'nun içinden geldiği geleneği biliyorsunuz. Maalesef bugün angajmanlarına baktığımızda Marksist Leninist bir işbirliği olduğu açıkça gözüküyor. Böyle yapıdan yerli ve milli bir duruş beklemek hayal olur. Avrupa'da yeni Marksist hareket gelişime hizmet etmiş olsa da biz de böyle değil bir durum bu.

CHP'nin eylemlerinin, sisteme karşı duruşunun, yurt dışındaki hükümete karşı pozisyonunu buradan okumak gerekir. Suriye ile ilgili geçtiğimiz günlerde kimyasal kullanımına ilişkin bir ortak hava harekatı oldu. Biz buna ilişkin net bir tavır ortaya koydu. "Biz bu hava harekatını destekliyoruz. Ama ABD'nin PYD'nin yanında olduğunu desteklemediğimizi ifade ettik.