AKP'li O Vekil Mecliste Neden Uyuduğunu Açıkladı - Kozmopolitik

 AKP'li O Vekil Mecliste Neden Uyuduğunu Açıkladı

AKP'nin Mecliste uyuyan şarkıcı vekili Uğur Işılak, Mecliste uyuduğu anlar için, "çok çalıştığım için" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın desteğiyle milletvekili olan şarkıcı Uğur Işılak, "Meclise uyumaya gitmiyorum" sözlerinden sonra Meclis'te uyuyakalmasına ilişkin konuştu.

Hürriyet'ten Cengiz Semercioğlu'nun sorularını yanıtlayan Işılak, "Genel kurulda uyuklamak çok çalışmış olmanın bir işaretidir" dedi.

Işılak'ın açıklamaları şöyle:

Milletvekilliği sürecin nasıl başladı? Tayyip Bey’in “Belagatın güçlü, neden siyasete girmiyorsun” demesi mi etkili oldu?
- Doğru, o konuşma fitili ateşledi... Ankara’da ilk kez sahnede Tayyip Bey’in huzurunda “Dombra”yı okuduktan sonra Erol Abi, ben ve Tayyip Bey bir araya geldik. Tayyip Bey sahnede spontane konuştuğumu fark etmiş. “Sende siyasi kumaş görüyorum” dedi.
Bir gece başbakanlıktan telefon geldi. “Evraklarınızı tamamlayın” dediler. Sonra 9’uncu sıradan aday gösterildim. Seçilme şansım yüzde 100’dü. Böyle bir teveccüh gösterdikleri için sevindik. Bu milletin vekili olmak bir şereftir. Bunun kıymetini bilenler vardır, bilmeyenler vardır.

Sen kıymetini bildin mi?
- Bunun büyük bir sorumluluk olduğunu düşünerek bu işe girdim. Milletin vekili demek milletin olmadığı yerde onu temsil etmek demek.

Peki, 5 ay sonra niye vekalet verilmedi? 7 Haziran’da seçildin ama 1 Kasım’da aday gösterilmedin...
- Çünkü 7 Haziran seçimi AK Parti için iyi bir sonuç olmadı. Tek başına iktidar olamadı. Bir de “Uğur bu alemi bir görsün, bir ozan olarak siyaset sahasını da müşahede etsin” düşüncesiyle bana o milletvekilliği yolu açıldı. Belki de ikinci defa yıpranmamı istemediler. 5 ayda epey yıprattılar beni..

Ama sen de yıpratılacak paslar verdin...
- Pas dediğin, sadece uykumdu.

“Meclis’e uyumaya gitmiyorum” deyip üçüncü toplantıda uyurken görüntülenmek valla iyi pas be Uğur...
- “Uyumaya gitmiyorum” sözünü bir deyim gibi düşünün. Vekillik dönemimde sadece uyku meselem gündeme geldiği için “Yarabbi sana binlerce şükür olsun” dedim. Hırsız olarak gündeme gelebilirdim, uyku kadar masum bir şeyle anıldım. O Meclis’te uyumayan bir siyasetçi var mı? Uyumaktan kastım; uyuklamak. Orada yadırganacak şey uyuklayan bir adamın 3-5 saniye gözünü kapaması değil.

Meclis’te, genel kurulda kaç kişi olması lazım? 550. Benim uyukladığım gün 150 kişi vardı.
Yadırganması gereken buydu. Ben en azından genel kuruldaydım.
Uyuklamanın bir diğer masum tarafı da şu: Bir adam bir yerde uyukluyorsa, çok yorulmuştur. Gecem gündüzüm yoktu. Toplantıdan toplantıya koşuyordum. Eve 4’te gidip, 2 saat uyuyup tekrar Meclise geliyordum. Genel kurulda uyuklamak çok çalışmış olmanın bir işaretidir.