Alanya esnafı irlandalı turistin gelme ihtimaline karşŸı 'bedava su' kampanyası başŸlattı - Kozmopolitik

 Alanya esnafı irlandalı turistin gelme ihtimaline karşı 'bedava su' kampanyası başlattı

İstanbul Aksaray'da çıkan kavgada 15 esnafı döven Kuveyt asıllı irlanda vatandaşı Mohammed Fadel Dobbous için Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy, yaşanan olayı unutturmak ve Türk misafirperverliğini yaşatmak amacıyla Dobbous ve eşine istedikleri zaman bir hafta boyunca istanbul veya Antalya'da tatil hediye ederken, Alanyalı bir esnaf Dobbous'un tatil için ilçeye gelme ihtimalini göz önüne alarak, "irlandalı turiste su beleş" kampanyası başlattı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Okurcalar Mahallesi'nde market işleten Muharrem Korkmaz, istanbul Aksaray'da marketin dolabından su aldığı sırada suları yere düşüren ve bunun üzerine onlarca esnafın saldırısına uğrayan, ancak 15 esnafı döverek adeta kahraman ilan edilen Kuveyt asıllı irlanda vatandaşı Mohammed Fadel Dobbous için tedbir aldı.

Korkmaz, buzdolabı ve dışarıdaki su deposundaki suların üzerine dayak yeme ihtimaline karşı 'irlandalı turiste su beleş' yazılı kartonlar yapıştırdı. Esnafın bu şekilde aldığı tedbir vatandaşlar ve yazıyı tercüman yolu ile öğrenen turistler arasında gülüşmelere neden oldu. Kuveyt asıllı irlanda vatandaşı Mohammed Fadel Dobbous, Antalyalı bir turizmci tarafından tatil yapması için kente davet edilmişti.