Algı Operasyonu İçin Açılan GeziPress 3. Ayında Kapandı! - Kozmopolitik

 Algı Operasyonu İçin Açılan GeziPress 3. Ayında Kapandı!

3 Mayıs 2017 tarihinde domain kaydı yaptırılarak yayın hayatına başlayan ve ilk haberden itibaren algı operasyonunun bir parçası olan GeziPress 3. Ayında kapandı.

3 Mayıs 2017 tarihinde domain kaydı yaptırılarak yayın hayatına başlayan ve yaptığı haberlerle CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Eren Erdem olduğu anlaşılan, sitenin künyesinde ise Ercan Fadır adli bir vatandaşın adı yazan GeziPress yayın hayatının üçüncü ayında kapandı.

Geçtiğimiz aylarda çeşitli gazetelerde çıkan haberlerde Eren Erdem’e ait olduğu bilinen GeziPress haber sitesinin Kılıçdaroğlu’na muhalif olan isimlere karşı bir algı operasyonu yaptığını yazmıştı.

GeziPress’in İlk Hedefi Selin Sayek Böke Olmuştu
GeziPress haber sitesinin ilk hedefinde olan isim MYK’daki görevinden istifa eden Selin Sayek Böke olmuştu. “GÜNÜN HABERİ: İşte Selin Sayek Böke istifasının perde arkası - ÖZEL HABER” başlığı ile yayınladıkları haberle Selin Sayek Böke ve Özgür Özel’i hedef almış ve “GEZİPRESS'in ulaştığı kaynaklara göre istifanın perde arkasında CHP'de 'başkanlık değişimi' planı olduğu iddia ediliyor. İddiaya göre, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'le birlikte bir süredir eşbaşkanlık üzerine toplantılar yapan Selin Sayek Böke'nin Genel Başkan adayı olacağı konuşuluyor.” yazmıştı.

GeziPress Fikri Sağlar’ı Da Hesaf Almıştı
O günlerde CHP’de Fikri Sağlar ihraç talebi ile disipline sevk edilmişti. GeziPress sitesi Fikri Sağlar ile ilgili de “Ayrıca istifa edenlerin yarın yapılacak PM (parti meclisi) toplantısında, Fikri Sağlar'a destek vererek Kılıçdaroğlu'nu zor duruma düşürüp partiyi olağanüstü kurultaya götürmeyi planladığı iddiası kulislerdeki bir diğer detay.” yazmıştı.

GeziPress haber sitesi, Fikri Sağlar’ın Akşam Gazetesi’ne yaptığı açıklamaya da sert bir dille eleştirilerde bulunmuştu.

Kapatılan Sitenin Twitter Hesabında Eren Erdem Paylaşımları
GeziPress haberin resmi twitter hesabından son yapılan paylaşımlarda CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in propagandasını yapıldığı, Eren Erdem’e ait paylaşımların paylaşıldığı görülüyor. Twitter hesabında en son 19 ağustos tarihli Eren Erdem’in açıklaması bulunuyor.

Eren Erdem ile bağlantısı bulunan ve yaptığı haberlerde gündem olan Karşı Gazetesi de kısa sürede yayın hayatını sonlandırmıştı.