Ana Akım Medya İmamoğlu'nu 'Tehdit' Olarak Gördü, Ortak Tweet Geldi! - Kozmopolitik

 Ana Akım Medya İmamoğlu'nu 'Tehdit' Olarak Gördü, Ortak Tweet Geldi!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun medya eleştirisi üzerine Hürriyet, Milliyet, CNN Türk ve Vatan'dan aynı anda ortak tweet geldi. Tweette, "İmamoğlu'nun medyayı tehdidini üzüntüyle takip ediyoruz" başlığı kullanıldı.

İBB Başkanı İmamoğlu, bu sabah yaptığı açıklamalarda, Demirören ve Ciner grubu ile Şahenk ailesine, kendisinin açıklamalarını yayınlamadıkları için tepki göstermiş ve "Mesela rakibimin bana cevabını yayınlıyorlar, ama benim söylediklerimi yayınlamıyorlar" demişti.

Demirören'e bağlı Hürriyet, Milliyet, Vatan ve CNN Türk, İmamoğlu'nun açıklamalarını aktardığı haberlerde, eleştirilerini 'tehdit' olarak niteleyerek "İmamoğlu'nun medyayı tehdidini üzüntüyle takip ediyoruz" başlığını kullandı.

İmamoğlu, bugün Kartal Belediyesi'ni ziyareti sırasında yaptığı konuşmada bu şirketlere "Böyle adalet olur mu?" diye seslenmiş, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bazı iş insanları var. Onların patronluk yaptıkları kanallarda sesimin kısılmasını, babaları adına, bu ülke için çalışmış insanlar adına üzüntüyle izliyorum. Şahenk ailesine ait NTV'yi, Demirören ailesine ait CNN Türk'ü, Ciner ailesine ait Habertürk'ü uyarıyorum. Ailelerinin bu ülkeye yaptıkları katkılara saygı duyduğum için uyarıyorum. Bu mesele Ekrem İmamoğlu değil memleket meselesidir. Rakibim adına 10 kişi konuşuyor. Hepsine söz hakkı veriyorlar. Ya kardeşim, benim de cevaplarım var. Bana yer vermiyorlar. Mesela rakibimin bana cevabını yayınlıyorlar, ama benim söylediklerimi yayınlamıyorlar"

screenshot-1-002.jpgscreenshot-2.jpgscreenshot-3.jpgscreenshot-4-002.jpg