Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde 6 Milyar TL Borç - Kozmopolitik

 Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde 6 Milyar TL Borç

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Böcek, belediyenin 6 milyar 206 bin 733 TL borcu olduğunu kaydetti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediye binasında düzenlediği basın toplantısıyla geride kalan 100 günlük süreç hakkında açıklamalarda bulundu.

Böcek, yola ‘biz birlikte yaparız' düşüncesiyle çıktıklarını ifade etti. 19 ilçenin muhtarıyla bir araya geldiklerini kaydeden Böcek, “Sivil toplum örgütleri, meslek odaları ile sorunları beraber çözüyoruz. Çalışmalara devam ediyoruz” dedi.

Böcek, 31 Mart 2019 tarihi itibariyle Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 4 milyar 312 milyon 11 bin TL, ASAT'ın 1 milyar 698 bin TL borcu olduğunu vurgulayan Böcek, toplam borcun ise 6 milyar 206 bin 733 TL olduğunu kaydetti. Böcek, “Gerek basında, mitinglerimde her defasında net bir şey söyledim. 3 milyar borcu olduğunu düşündüğüm belediyenin, 6 milyar olduğunu gördük, anladık. 5 yıllık sürecin içerisinde büyükşehir belediye başkanı olarak borç lügatiyle vatandaşa hizmette geri kalmayacağız. Bunu özelikle söylemek isterim” dedi. Yüksek kira olan yerlerini boşaltarak israfa son vereceklerini işaret eden Böcek, vatandaşa daha uygun fiyatlarla iyi hizmet vereceklerini söyledi.

Böcek, “Aynı zamanda belediyemizin şu an toplam personel sayısı 12 bin 798'dir. Göreve geldiğim gün itibarıyla 140 normal personel, 60 kişi itfaiye için, 24 kişi faytoncu olarak, 85 kişi 3'üncü etap raylı sistem için alıyoruz. 142 kişi işten ayrılmıştır. Sadece 12'sini haklı sebeplerden dolayı biz çıkardık, diğerleri kendi isteğiyle çıktılar. Çıkarılanların sicilinde adliye olayları, uyuşturucu, personel arası kavga, devlet büyüklerine ve Atatürk'e hakaret vardır. Toplam sayısı 12'dir. Daha önce sürgüne gönderilenlerle ise toplantı yaptık, onlarda aramızda çalışmaya devam edecek” diye konuştu.