Avcılar Belediyesi’nden Atılan İşçi İntihar Etmek İstedi Kaymakam Engelledi - Kozmopolitik

 Avcılar Belediyesi’nden Atılan İşçi İntihar Etmek İstedi Kaymakam Engelledi

Avcılar Belediyesinde şoför olarak çalışan ve ücretleri ödenmediği için iş bıraktığı için işten atılan Yusuf Karabulut, cami minaresine çıkarak intihar girişiminde bulundu.

Evrensel'in haberine göre; Avcılar Belediyesinde şoför olarak çalışan ve iş bıraktığı için işten atılan Yusuf Karabulut, cami minaresine çıkarak intihar girişiminde bulundu. Yusuf Karabulut, “Haksız yere işten attılar, işimizi geri istiyoruz” dedi.

Avcılar Belediyesinde ücretleri ödenmediği için iş bırakan işçiler, İş Kanununun 25’e 2 maddesi (yüz kızartıcı suç) gerekçesiyle işten atılmıştı. Bu işçilerden biri olan Yusuf Karabulut da çalıştığı sırada ağaçtan incir alıp yediği iddiasıyla hırsızlıkla suçlanmış ve atılmıştı.

Böyle bir durumun yaşanmadığını söyleyen Karabulut’un arkadaşları, “Eşinden ayrıldı, borcu da vardı. Bu yüzden bunalıma girdi” dedi.

Yusuf Karabulut, vcılar’da yeni yapılan bir caminin minaresine çıktı. Kaymakamın gelmesini isteyen Karabulut, “Gelmezse kendimi atacağım. İşimizi geri istiyoruz” dedi. Bunun üzerine olay yerine kaymakam'ın geldi ve işçiyi ikna ederek aşağıya indirdi.