Aydınlık Gazetesi CHP Buca Gençlik Kollarını Hedef Gösterdi - Kozmopolitik

 Aydınlık Gazetesi CHP Buca Gençlik Kollarını Hedef Gösterdi

Aydınlık Gazetesi Cumhuriyet Halk Partisi Buca Gençlik Kollarını yaptığı haberle hedef gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Buca Gençlik Kolları geçtiğimiz bir video çekmiş ve “Türküler susmasın. Helin gitti.. Mustafa gitti.. Bu ülkede adalet arayan herkes gibi geride kalanlarda yitip gitmesin. Onlar duvarlar arkasında türkülerini özgürce söylemek için sessizce ölümü bekliyorlar. UNUTMAYIN GRUP YORUM HALKTIR SUSTURULAMAZ! başlığı ile bu videoyu paylaşmıştı.

Aydınlık Gazetesi ise CHP Buca Gençlik Kollarının Grup Yorum üyelerinin açlık grevlerinin sonlanması ve taleplerinin karşılanması için çektiği videoyu “CHP terör destekçiliğinde ısrar ediyor” başlığı ile haberleştirerek hedef gösterdi.

Aydınlık Gazetesi’nin hedef gösteren haberinde Vatan Partisi Öncü Gençlik İzmir İl Başkanı Doğu Dursun’un Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya da yer verdi. Dursun CHP Buca Gençlik Kollarının videosu hakkında “DHKP-C açılımına devam ediyor. Terör örgütü DHKP-C emriyle ölüm orucuna başlayanları desteklemek adalet aramak değildir. Teröre kol kanat germektir. M.Selim Kiraz, adalet yolunda DHKP-C tarafından şehit edildi. Adaleti arayacaksanız Selim Kiraz'da arayın” dedi.