Bağcılar’da Canan Kaftancıoğlu Coşkusu - Kozmopolitik

 Bağcılar’da Canan Kaftancıoğlu Coşkusu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nin gelecek dönem siyasi rotasına yön verecek yeni kadroların belirleneceği 2020 yılı kurultay süreci, geçtiğimiz ay tamamlanan mahalle kongreleri sonrası başlayan ilçe kongreleri ile devam ediyor.

Divan Başkanlığını CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın yaptığı kongre Hançer Düğün Salonunda saat 11:00’da başladı. Partililerin ve delegelerin yoğun ilgi gösterdiği kongre bayrak değişikliği ile sonuçlandı.

CHP Bağcılar ilçesi olağan kongresinde iki aday yarıştı. Mevcut başkan olarak seçime giren Murat Sönmez’in aldığı 189 oya karşılık 224 oy alan Av. Murat İmrek Bağcıların yeni ilçe başkanı seçildi.

SEÇİMİ KAZANAN AV. MURAT İMREK'İN LİSTESİ

Kongreyi kaybeden Murat Sönmez iki dönemdir CHP Bağcılar’da ilçe başkanlığı görevini götürüyordu. Yerel seçim sürecinde Murat Sönmez’in Canan Kaftancıoğlu’yla ters düştüğü biliniyordu.

KONGREDE KAFTANCIOĞLU SLOGANLARI
Kongre salonuna damga vuran bir diğer görümntü ise CHP Bağcılar Gençlik Kolları tarafından atılan “Gençliğin Umudu Kaftancıoğlu“ sloganları ve asılan çok sayıda “Asla Yalnız Yürümeyeceksin Canan Kaftancıoğlu” afişleri oldu.