Bakan Çavuşoğlu'ndan CHP'li Yılmaz'a Sert Sözler - Kozmopolitik

 Bakan Çavuşoğlu'ndan CHP'li Yılmaz'a Sert Sözler

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “ÖSO’nun kaynağı El Kaide’dir” diyen CHP’li Öztürk Yılmaz’a tepki gösterdi: “Bana gelip, ‘Bu bakanlıkta bir tek Ak Partili varsa benim’ deyip yalvaran bir zavallı.”

Memleketi Antalya’da partisinin düzenlediği toplantıda konuşan bakan, “CHP’nin bir genel başkan yardımcısı var, benim memurumdu eskiden, kısa bir süre. Şimdi bunları söylemek istemezdim ama bana gelip, ‘Bu bakanlıkta bir tek Ak Partili varsa benim’ deyip yalvaran bir zavallı, şimdi partinin adını bile doğru söylemiyor. Şimdi gelmiş Özgür Suriye Ordusu’na çamur atıyor. Sen nasıl milli bir insansın” dedi.

Çavuşoğlu, şöyle devam etti: “Başka bir şey daha söyleyeyim ben size. Musul başkonsolosluğumuz DEAŞ tarafından ele geçirilince bu zat, bana bunu oradaki korumalar, özel harekâtçılar ve çalışanlar söylüyor, ifadelerinin kayıtları da bakanlıkta, korkusundan ‘Başkonsolos ben değildim’ diyen bir korkak bu. Ya, biz bunları yani kimseye saldırmamak, uğraşmamak için bugüne kadar söylemedik. Ama sen benim teröre karşı mücadelemde beni zayıf düşürmek için böyle alçakça açıklamalar yaparsan ben de bunları söylerim. Tüm Türkiye bilsin.”