Başbakan: Rusya'yla Her Konuda Mutabıkız - Kozmopolitik

 Başbakan: Rusya'yla Her Konuda Mutabıkız

Başbakan Binali Yıldırım, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin kuzeybatısında bulunan Afrin'e düzenlediği "Zeytin Dalı" harekâtına ilişkin olarak açıklamalarda bulundu. Şu ana dek hiçbir askerin yaralanmadığını kaydeden Yıldırım, Rusya ile Türkiye'nin her konuda mutabık olduğunu ifade etti.

Yıldırım, harekâtla ilgili olarak Rusya, İran ve ABD ile birtakım paylaşımlarda bulunulduğunu ifade etti; "Terör temizlenene dek harekat devam edecek. Bölgede 8-10 bin terör unsuru olduğunu düşünüyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye operasyona desteklerinden dolayı teşekkür eden Yıldırım, şöyle konuştu:

"IŞİD var, PYD unsurları var biz bunlara karşı hareket ediyoruz. PYD'nin IŞİD'le beraber hareket ettiğni biliyoruz. Bir takım aşamalarla bu harekat gerçekleştiriliyor. Silah kullanım oranı yüzde 70 yerli ve milli. Türkiye'ye bir silah alımı olduğunda işi yavaşlatıyorlar, biz kendimiz silah üretiyoruz. Örgütlere karşı lojistik destek bizim hedefimizdir.