BEDAŞ çalışanı Deniz İçli son yolculuğuna uğurlandı - Kozmopolitik

 BEDAŞ çalışanı Deniz İçli son yolculuğuna uğurlandı

Okmeydanı Cem Evi'nde düzenlenen cenaze töreninde İçli'yi son yolculuğuna ailesi, yakınları ve Deniz İçli'nin iş arkadaşları uğurladı. İçli'nin tabutuna Galatasaray forması konulduğu görüldü. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'da cenaze törenine katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Deniz İçli'nin cenazesi defnedilmek üzere memleketi Sivas'a gönderildi.

"BENİM KARDEŞİM HEM ŞOFÖRLÜK YAPIYOR, HEM DE DİREĞE ÇIKIYOR"
Deniz İçli'nin ağabeyi Fevzi İçli, "Duyduğum kadarıyla olay şöyle olmuş akşam orada elektrik akımı yokmuş Kemerburgaz'da gece ekibi oraya çıkıyor, o tadilatı yapmaya çalışırken, onların deyimiyle ters akım atılıyor, o atıldıktan sonra elektriğin akımı veriliyor. Daha önce orada çalışanların bir kağıda burada şöyle bir çalışma oldu şeklinde not yazmaları gerekiyor. O çalışma da yok ortalıkta bunlar da tekrardan gidip akımı kesiyorlar bilgileri olmadığı için ters akımı akıllarına getiremiyorlar arkadaşlarının anlattığı bu burada ihmalin en büyüğü var diyorlar. Panoya girebilmek için bir tane anahtar var ama o anahtarla bütün panolar açılabiliyor herkes rahatlıkla o panoya girip şalteri indirip kaldırabiliyor kimsenin kimseden haberi yok bu olayın en büyük nedeni o anahtarların herkeste olup herkes kafasına göre adam orada çalışırken, onu gözetmeyip mesela arıza başka yerde telefon açıyorlar. Onların kesmiş olduğu yeri başka yer kesik diye gelip kaldıranlar varmış bu tür sıkıntılar var. Benim kardeşim hem şoförlük yapıyor, hem de direğe çıkıyor. Teknisyen aslında. Araç kullanan birinin direğe çıkması doğru mudur? Herkese imza attırmışlar yoruluyorlar. Bu ülkede bu taşeronlar bitmediği sürece bu iş cinayetleri bitmeyecektir. Buradaki yetkililerin hepsi katildir. Bizim derdimiz davamız başka insanlar ölmesin onun için mücadelemize devam edeceğiz hesabı verilecek" dedi.

DİSK Enerji Sen Genel Sekreteri Süleyman Keskin ise, "Normal koşullarda üç kişinin yapması gereken işi iki kişi yapmaya zorlanıyor yoğun iş yükü doğal olarak dikkatsizliğe ve iş kazalarına neden oluyor. Defalarca yazı yazıp taleplerde bulunmamıza rağmen hiçbir adım atılmadı bu güne kadar kaç arkadaşımızı kaybettik sayısını bile bilmiyoruz. Bundan yaklaşık bir yıl önce Avcılar'da çalışma malzemeleri istedikleri için 26 arkadaşımız işten atıldı. Yaşanılan bu bunun önüne geçilmesi için yetkilileri göreve davet ediyoruz. Biz elimizden geleni yapmaya bu iş cinayetlerinin önüne geçmek için mücadeleye devam edeceğiz. Bu yaşanan iş cinayetinin tek sorumlusu arkadaşlarımıza yüklenen iş gücü iş yüküdür bunlardır Deniz arkadaşımızı aramızdan alan enerji sektörü ağır ve tehlikeli bir iş kolu olmasına rağmen hiçbir tedbir alınamıyor" dedi.

Murat DELİKLİTAŞ / İstanbul, (DHA) -