Beylikdüzü’nde 24 Saat Karla Mücadele - Kozmopolitik

 Beylikdüzü’nde 24 Saat Karla Mücadele

Günler öncesinden Meteoroloji, AKOM gibi devlet kurumları kar yağışı ile ilgili gün gün panik yaratan açıklamalar yaptılar. Kar yağışı başlayınca önlem almadıkları ortaya çıktı.

Günlerdir yapılan tüm uyarılara rağmen İstanbul büyükşehir Belediyesi’nin yeterli tedbirleri almaması İstanbul’u kara teslim etti. Dün akşam kar yaşığının başlamasıyla yarım saat içinde İstanbul hayat adeta durdu. Ana arterler dahil yollar kapandı. Hiç bir ek trafik yönlendirmesi yapılmadı, binlerce vatandaş araçlarıyla mahsur kaldı.

İstanbul’un en çok kar yağışı alan ilçelerinden biri de Beylikdüzü’ydü. İstanbul’un ana arterlerinde yaşanan sıkıntılara nazaran Beylikdüzü’nde kar yağışı ile farklı bir tablo meydana geldi. Kar yağışını aldığı önlemler ve hazırlıklarla karşılayan Beylikdüzü Belediyesi yüzlerce çalışanı ve onlarca kar müdahale aracı ile ilçe genelinde çalışmalar yaptı.

Beylikdüzü Belediyesi sokakları kardan temizlemenin yanı sıra belediye araçlarıyla ring seferler düzenleyip vatandaşların evlerine ulaşmasına yardımcı oldu. Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ise ilçe genelinde yaşayan sokak hayvanlarını düşünerek sokaklara mama bıraktı.

Vatandaşlar sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla İstanbul’un ana yollarını kullanarak Beylikdüzü’ne 6 saatte vardıkları, Beylikdüzü’ne giriş yaptıklarından itibaren ortalama 15 dakika içerisinde evlerine ulaştıkları belirtildi.