Beyoğlu’nda Tüm Gözler Piyalepaşa Seçiminde - Kozmopolitik

 Beyoğlu’nda Tüm Gözler Piyalepaşa Seçiminde

Cumhuriyet Halk Partisi geçtiğimiz haftalarda parti içi seçimlerini başlatmıştı. Üçüncü haftasına giren CHP Beyoğlu ilçesindeki mahalle seçimlerinde yarış kıyasıya devam ediyor.

CHP Beyoğlu ilçesinde Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimleri seçimleri iki haftayı geride bıraktı. Beyoğlu’nun büyük mahallelerinde olan 18 delegeye sahip Keçecipiri Mahallesi ve 22 delegeye sahip Örnektepe mahallesinde seçimi muhalefet kazanırken 21 delegeye sahip Piripaşa mahallesinde seçim ortak liste ile tamamlandı.

Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimleri ilk iki haftasında mevcut ilçe yönetiminin ve muhalefetin kıyasıya rekabeti ile geçerken 7-8 Ekim tarihlerinde yapılacak Hacıahmet, İstiklal, Kadımehmet, Kulaksız ve Piyalepaşa seçimleri ile 98 delege belirlenecek. Toplam 400 delegenin oy kullanacağı kongre düşünüldüğünde Beyoğlu’ndaki seçimlerin üçüncü haftası kritik öneme sahip.

Beyoğlu’nda Herkesin Gözü Piyalepaşa’da
Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçimleri CHP Beyoğlu İlçesinde üçüncü haftasına girdi. Seçimlerin üçüncü haftasında Beyoğlu’nda siyaset yapan hemen hemen herkes Piyalepaşa’da yapılacak seçime odaklanmış durumda. Piyalepaşa’daki seçimin iki listenin yarışı ile geçmesi bekleniyor.

42 Delegeye sahip Piyalepaşa mahallesinde 7 Ekim’de yapılması planlanan seçim üçte bir çoğunluk sağlanamazsa 8 Ekim Pazar günü yapılacak. 1000’e yakın üyesi ile Beyoğlu’nun en büyük mahallesi olan Piyalepaşa’da seçim öncesi son günler hararetli geçiyor. Milletvekilleri, Parti Meclisi Üyeleri ve diğer ilçelerden çok sayıda partili Piyalepaşa Mahallesinde yapılacak seçim için devreye girmiş durumda.

Bekir Özcan başkanlığındaki mevcut ilçe yönetimi Beyaz Liste ile seçime hazırlanırken Celal Akkuş, Mustafa Gül, Eyüp Horlu ve mahalle temsilcisi Murat Kayabaşı önderliğinde mahallede birkaç aydır etkili çalışma yürüten muhalifler Kırmızı Liste ile seçime katılacak.

Beyoğlu kongresi için kritik öneme sahip Piyalepaşa delege seçimi için iki tarafta çalışmalarını yürütürken parti kulislerinde aylardır çalışma yapan ve mahalledeki muhalif grupları birleştiren Kırmızı Liste’nin seçimi kazanma ihtimalinin yüksek olduğu konuşuluyor.

Piyalepaşa delege seçimi 7 ya da 8 Ekim günü saat 11:00 ile 16:00 arasında Kaan Sokak No:10’da yapılacak.