Bir Yıldır Tutuklu Murat Aksoy'dan Mesaj - Kozmopolitik

 Bir Yıldır Tutuklu Murat Aksoy'dan Mesaj

Tutuklu yargılanan Murat Aksoy, avukatları aracılığıyla hapishaneden gönderdiği mesajında, “Gazeteci olduğumu mahkemenin de tespit edeceğini hem de en kısa sürede tahliye olacağıma olan inancım tam” ifadelerini kullandı.

Tutuklı yargılanan gazeteci Murat Aksoy, tutuklulukta 1 yılını doldurdu.

Avukatlar aracılığıyla cezaevinden bir mesaj gönderen Aksoy, “Tek suçum gazetecilik. Yazı yazmak, görüş ve bu görüşleri ifade etmek” diye yazdı.

Murat Aksoy’un mesajının tamamı şöyle:

“Türkiye’nin iyi ve güzel insanları hepinize Silivri’den merhaba. Bugün tam 368 gün oldu. Ailemden, eşimden, kızımdan ve oğlumdan ve tüm sevdiklerimden ayrılalı… Tek suçum gazetecilik. Yazı yazmak, görüş ve bu görüşleri ifade etmek. Son on yılda 5 bin 274 kişi ile 48 bin telefon irtibatı kurmuşum ve 2 kez ağırlaştırılmış müebbeti, bu 5 bin 274 kişiden 13’ü ile görüşmem nedeniyle istiyorlar. Ben sadece gazetecilik yaptım. Hayatım boyunca sivilliği ve sivil siyaseti savundum. Hiçbir zaman ne darbeci ne de darbeci görüşlerini savunur oldum. Her zaman demokrasiyi, özgürlüğü ve adaleti savundum; savunmaya da devam edeceğim. Ailemi ve çocuklarımı Türkiye’nin iyi ve güzel insanlarına emanet ediyorum. Gazeteci olduğumu, mahkemenin de tespit edeceğini hem de en kısa sürede tahliye olacağıma olan inancım tam. Her şeye rağmen adalete güveniyorum.”