Boşanmak İstediği Eşi tarafından Vahşice Öldürüldü - Kozmopolitik

 Boşanmak İstediği Eşi tarafından Vahşice Öldürüldü

Almanya'nın Kiel şehrinde yaşayan 34 yaşındaki Dilek Vural ile 16 yıllık kocası Aytekin A. arasında tartışma çıkmış, Aytekin A. elindeki bıçakla karısını bıçaklayarak öldürmüştü.

Uçakla Gaziantep Havalimanına getirilen kadının cenazesi, bugün öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Yeşilkent Aile Mezarlığında defnedildi.

Cenazeye katılan Dilek Vural'ın dayısı Şevki Özdemir, öldürülen yeğenine kocası tarafından sık sık şiddet uygulandığını ileri sürdü. Kısa bir süre önce izin nedeniyle geldikleri Türkiye'de yeğeninin şiddete uğradığını anlatan Özdemir, "Yeğenim Dilek Vural ile kocası 16 yıllık evlilerdi. Kocası, sürekli şiddet uygulamış. Kendisi de yakınıyordu. Türkiye'ye izne gelmişlerdi. Burada da dövmüştü. Olayın ardından kocası pasaportunu alıp Almanya'ya kaçmıştı. Yeğenim ve çocuklarım da bir süre sonra Almanya'ya dönerek, Alman makamlara Eylül ayında boşanma dilekçesi verdi. Sonra da bu haberi aldık" dedi.

Yeğeni Dilek Vural'ın vahşice öldürüldüğünü söyleyen Şevki Özdemir, "Yeğenimin ağzına pamuk tıkanmış. Herhalde bağırmasın diye yapılmış. Boynu kesilmiş ve vücudunun bir çok yerinden bıçak darbesi almış" diye konuştu.