Bu Da Murat Hazinedar'ın KHK’sı - Kozmopolitik

 Bu Da Murat Hazinedar'ın KHK’sı

Gezi Gazileri Dayanışma Platformu sözcüsü olan Aydın Aydoğan, Beşiktaş Belediyesi tarafından hukuksuzca işten çıkarıldığını belirterek basın açıklamasında bulundu.

Haziran Direnişi sırasında polisin attığı gaz fişeği ile yaralanan ve Gezi Gazileri Dayanışma Platformu sözcüsü olan Aydın Aydoğan, Beşiktaş Belediyesi tarafından hukuksuzca işten çıkarıldığını belirterek basın açıklamasında bulundu. Aydın Aydoğan, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirterek belediye binası önünde “Bu da Murat Hazinedar'ın KHK’sı” yazılı pankart açtı.

Beşiktaş Belediyesinde İşten atılan tüm taşeron işçiler adına yapılan basın açıklamasına Türkiye Komünist Partisi (TKP) de basın açıklamasına destek verdi.

Aydın Aydoğan, Beşiktaş Belediyesi önünde yaptığı basın açıklamasında “Çıkarılan işçilerin yerine gelenlerin iş yapmadan paralarını almasına müdahale ettiğim için Belediye Başkanı talimatıyla 5 kişi tarafından belediye binasında darp, hakaret ve tehdide maruz kaldım” dedi. Hastanede raporlu olarak kaldığı sürenin “işe devamsızlık” olarak gösterilerek hukuksuzca işten çıkarıldığını ve işe iade davası açtığını söyleyen Aydın Aydoğan şöyle devam etti:

“İnsanları muhbir olmaya özendiriyorlar. Uydurma bahaneler ile görevden almalar ve cadı avı, bir çeşit siyasi öç olma mekanizmasına dönüşmüştür. Bu bir hak arama, emek mücadelesidir. Zulüm kimden olursa olsun hakkımız aramaya devam edeceğiz.”