ByLock'tan Gözaltına Alınan Konyaspor Başkanı İstifa Etti - Kozmopolitik

 ByLock'tan Gözaltına Alınan Konyaspor Başkanı İstifa Etti

"ByLock" kullanıcısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınıp Cumhuriyet Savcılığınca ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Konyaspor Başkanı Ahmet Şan istifa etti.

FETÖ'nün gizli haberleşme programı olarak bilinen "ByLock"u kullandığı iddiası üzerine Cumhuriyet Savcılığına ifade veren Ahmet Şan, savcılıktaki işlemlerinin ardından serbest bırakılmış, evinde de arama yapılmıştı.

Şan, Konyaspor Kulüp Başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Ahmet Şan, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Büyük Türk Milletine ve Konyaspor camiasına arzımdır. 54 yıllık yaşantım boyunca ailemin, büyüklerimin ve şahsıma inanıp benimle yol yürüyenlerin başını öne eğecek kasıtlı hiçbir eylemim olmamıştır. Hayat insanı kimi zaman büyük başarılarla, kimi zaman da büyük dertlerle sınar. Meşum örgütle hiçbir bağlantımın olmadığı, sonucunda haklılığım ve masumiyetimin ortaya çıkacağına inandığım bu sıkıntılı süreçte büyük sevdama, Konyasporuma zarar gelmemesi adına; Konyaspor Kulübü Derneği üyeliğinden ve dolayısıyla büyük zaferleri yaşadığım Konyaspor başkanlığı görevinden istifa ediyorum. Hayatımın her döneminde duanın gücüne çok inandım. Dualarınızla imkansız denilen başarıları hep birlikte hak ederek kazandık. Sizlerden istirhamın mübarek dualarınızı şahsımın üzerinden eksik etmemenizdir.”