Canan Kaftancıoğlu Aday Olacak Mı? İşte Yanıtı - Kozmopolitik

 Canan Kaftancıoğlu Aday Olacak Mı? İşte Yanıtı

CHP İstanbul İl Başkanlığı, 15-16 Eylül 2018 tarihlerinde yerel seçim hazırlıklarını masaya yatıracağı CHP İstanbul Yerel Yönetim Çalıştayı yapılıyor.

CHP İstanbul il yönetim kurulu üyeleri ve 39 ilçe başkanının katılacağı çalıştayda bugüne kadar yapılan çalışmalar neticesinde hazırlanan İstanbul Kent Anayasası’nın taslağı da yine ilk kez bu toplantılarda ilçe başkanlarına değerlendirmelerine sunulacak. Sarıyerde yapılan çalıştayın açılış konuşmasını İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu yapıyor.

Kaftancıoğlu'nuun Konuşmasından Satır Başları şöyle:

Bugün yerel yönetim çalışmalarımızın bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmaların masaya yatırılacağı ilk toplantı. Bu toplantılarımız bu farklı kesimler ve en sonunda demokratik kesimler ve STK ile tartışılacak. İstanbul için en doğruyu hep birlikte bulacağız.

Bugün istanbul hayalini ama hayalin aslında hayal olarak kalmayacağını nasıl gerçekliğe dönüşeceğini konuşacağız. İstanbul'dan türkiyeye yayılacak bir umudun mimarı olacak.

'' Bu yerel seçimlerde kesinlikle hiçbir yere aday olmayacağım'

İstanbula adaylığım konuşuluyor ilk günden itibaren inandığım İstanbul hikayesinin mimarı olmaya adayım bu yerel seçimlerde hiçbir şekilde hiçbir yere aday olmayacağım. İstanbul'u AKP'den kurtaracak örgütün başı olarak geçireceğim.Emin olun İstanbul'u AKP'den kurtaran örgütün başı olmamın gururu bana ömür boyu yetecektir. Burada açık ve net ifade ederek bu tartışmayı burada bitiriyorum.