Cemal Canpolat Beklediğini Bulamadı - Kozmopolitik

 Cemal Canpolat Beklediğini Bulamadı

CHP İstanbul’da tamamlanan ilçe kongrelerinin ardından gözler il kongresine çevrildi. CHP’nin mevcut İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat yeni seçilen ilçe başkanlarına bir tanışma ve değerlendirme yemeği düzenledi.

CHP İl Başkanı Cemal Canpolat Beyoğlu'nda bir otelde CHP’li İlçe Başkanlarını ağırladı. Yapılan toplantı sonucu basına yansıyandan farklıydı. Canpolat’ın iki yıllık tartışmalı başkanlık süresi boyunca yanlı yayın yapan y.s. haber sitesi toplantıya ilişkin hazırladığı özel haberi çarpıtarak yansıttı.

Malum haber sitesi toplantıda Cemal Canpolat’a büyük destek çıktığını yazsa da gerçek öyle değildi. Cemal Canpolat’ın davetine39 ilçe başkanından sadece 21’i katıldı. Katılım sağlayan 21 ilçe başkanından sadece 11’i destek açıklamasında bulundu.

Mahalle delege seçimlerinde yaşanan sorunlar yüzünden sıkça gündeme gelen ve Cemal Canpolat’ın disipline sevk ettiği ilçelerden olan Bahçelievler ve Ümraniye ilçe başkanları çağırılmadı.

Silivri, Çatalca, Beylikdüzü ve Büyükçekmece ilçe başkanları ise Genel Merkezin tavrı doğrultusunda hareket edeceklerini belirtti.

Toplantıda yaptığı konuşmada mahalle delege seçimleri sırasında sadece 3 mahallede sorun çıktığına değinen Canpolat, yaşanan ve kamuoyunda çokça tartışılan onlarca mahalledeki sorunu görmezden geldi.

Cemal Canpolat kendi ilçesi Küçükçekmece’yi de ilçe kongresinde kaybetmişti. İki yıl önce 25 ilçe başkanı ile adaylık açıklaması yapan Cemal Canpolat’ın iki yılın sonunda sadece 11 ilçe başkanı tarafından destekleniyor olması ise dikkatlerden kaçmadı.