Cemil Candaş Cinayeti Sanığı İfadesini Değiştirdi - Kozmopolitik

 Cemil Candaş Cinayeti Sanığı İfadesini Değiştirdi

Şişli Belediyesi İmar ve Şehircilikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Cemil Candaş’ın 18 Temmuz 2016’da belediye binasında başından vurularak öldürülmesine ilişkin davaya devam edildi. Cinayet sanığı duruşmada ifade değiştirdi.

Şişli Belediyesi İmar ve Şehircilikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Cemil Candaş’ın 18 Temmuz 2016’da belediye binasında başından vurularak öldürülmesine ilişkin davaya İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

Dünkü duruşmada savcı, geçen celse tahliye edilen Mithat Yılmaz’ın tutuklanmasını talep etti. Mithat Yılmaz’ın tehdit suçundan hükümlü olduğu, infazının yanlış hesaplandığı için cezaevinde olduğu öğrenildi.

Söz alan kasten öldürmeye yardım etme suçundan 25 yıl hapsi istenen Hacı Avcı, “Sulh Ceza Hâkimliği’ndeki ifademi baskı ve tehdit altında verdim. 8 Mart’ta açık görüş bittikten sonra Mithat Yılmaz yanında Metin Şentürk varken ‘Bu işi Ketenlerin üzerine yıkacağız’ dedi. Ben de can güvenliğim için bu ifadeyi vermek zorunda kaldım. Selahattin Keten benden adam dövmemi istemedi. Yalan beyanda bulundum” dedi.

Mithat Yılmaz söz konusu ithamla ilgili yorum yapmayacağını belirterek, Avcı’nın olay günü Rıza Keten’i belediyede gördüğünü söylediğini anımsattı. Söz alan diğer sanık Engin Gölve de, “Hacı Avcı, Rıza Keten’i getirdi bana. ‘İki tane tokat gerek, 15 gün rapor alması gerekiyor’ dedi. Şenol Şahin geldi o sırada, ‘ben yaparım’ dedi. Beni kimse tehdit etmedi” dedi. Yılmaz’ın tutuklanması talebini reddeden heyet duruşmayı erteledi.