Cezaevinden izinli çıkıp evlendi - Kozmopolitik

 Cezaevinden izinli çıkıp evlendi

Kozcağız Beldesi'nde oturan Soner Tıngır, işlediği bir suçtan 10 yıl hapis cezasına çarptırılarak 2010'da Bartın Kapalı Cezaevi'ne konuldu. 5 yıl kapalı cezaevinde yattıktan sonra geçen yıl açık cezaevine geçen Soner Tıngır, lise yıllarından bu yana sevdiği Bilge Tıngır ile evlenmek için Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Savcılığın düğün yapması için 1 hafta izin verdiği Soner Tıngır, cezaevinden çıkıp tekstil fabrikasında çalışan Bilge Tıngır ile Kozcağız'da bir düğün salonunda yapılan davullu zurnalı düğünle evlendi.

Soner Tıngır, cezaevine girdikten sonra çok sevdiği Bilge ile evlilik hayali kurduğunu belirterek, "Açık cezaevine geçer geçmez bu hayali gerçekleştirmek istedim. Aileler de kabul etti. Aldığım özel izinle cezaevinden çıkarak evlendik. Çok mutluyuz. 5 ay sonra da cezam bitiyor. Bundan sonra mutlu bir şekilde yaşamak istiyoruz" dedi.

CEZAEVİNDEN ÇIKINCA ASKERE GİDECEK
Düğünün ardından eşiyle İstanbul'a balayına giden Soner Tıngır, yarın yeniden cezaevine girecek. 26 Ağustos'da cezasını tamamlayacak olan Soner Tıngır'ın daha sonra vatani görevini yapmak üzere askere gideceği belirtildi.

Ayhan ACAR/BARTIN, (DHA) -