CHP 36. Olağan Kurultayında Kimler Yarışacak? - Kozmopolitik

 CHP 36. Olağan Kurultayında Kimler Yarışacak?

Cumhuriyet Halk Partisi 3-4 Şubat 2018 tarihinde yapılacak 36. Olağan Büyük Kurultaya hazırlanıyor. Büyük Kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Ümit Kocasakal ve Ömer Faruk Eminağaoğlu yarışacak.

Cumhuriyet Halk Partisi 3-4 Şubat 2018 tarihinde yapılacak büyük kurultaya hazırlanıyor. Mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısında geçtiğimiz yıllarda da aday olan Yalova Milletvekili Muharrem İnce, basın açıklaması yaparak aday olduklarını duyuran Ümit Kocasakal ve Ömer Faruk Eminağaoğlu yarışacak.

Kurultayda Genel Başkan adayı olmayı düşünen isimlerin, delegelerin %10 imzasını almaları gerekiyor. 3-4 Şubat 2018 tarihinde yapılacak Büyük Kurultayda Mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve imza yeter sayısına ulaştığını açıklayan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin yarışması beklenirken, Ümit Kocasakal ve Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun aday olması için gerekli delege imzasına ulaşamayacağı iddia ediliyor.

3 Şubat günü yapılacak Genel Başkan seçiminde oy kullanacak delegeler Türkiye’nin her ilinden Ankara’ya doğru yola çıkmaya başladı. 3 Şubat Cumartesi günü yapılacak Genel Başkan seçiminin ardından 4 Şubat Pazar günü ise Parti Meclisi üyelerinin seçimi yapılacak.