CHP Avcılar Gençlik Kolları Başkanı Oktay Kalem Oldu - Kozmopolitik

 CHP Avcılar Gençlik Kolları Başkanı Oktay Kalem Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları Kongre sürecine girdi. İstanbul'da gençlik kongreleri yapılmaya başlandı.

Deniz Düğün Salonunda yapılan seçimde Hazal Arslan,Olgu Aslan ve Oktay Kalem gençliğin oylarına talip oldular.

Gençlik Kolları seçimlerinin Divan başkanlıgını Halil Ibrahim Topaloğlu divan üyesi Ceren Gözde Uygun ve Ayşe Akyol yaptı.

Yeşil listeyle seçime giden Oktay Kalem 235 oyla Avcılar da gençliğin başına geçti.

Seçim sonunda kısa bir açıklama yapan Kalem birlik ve beraberlik mesajı verdi.

“Değerli örgütüm ; Bayrak yarışı sonucunda kazananın Avcılar CHP'si Gençliği olduğunu tekrar söylemek istiyorum . Yönetim kurulu arkadaşlarımla da elimizden gelenin en iyisini yapmaya , ayrıştırmadan , bölmeden , küçümsemeden , ötekileştirmeden tüm genç kardeşlerimizi bu çatı altında toplamak için mücadelemize devam edeceğiz.

Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün bıraktığı eserler olan Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne sahip çıkacağımıza , dikta yönetiminin her zaman karşısında duracağımıza söz veriyoruz.

Diğer aday arkadaşlarım Ozan Kuru , Hazal Arslan , Olgu Aslan'a öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Haksızlık karşısında duracağız. Tüm tehditlere birlikte göğüs gereceğiz. Kirli siyaseti bir tarafa itip tertemiz bir sayfa ile devam edeceğimizi de biliyoruz. Gençlik kimsenin emri altında , birilerinin himayesi olmayacaktır. Öz fikir , hür irade ile projeler üretip partimizi iktidara taşıyıp , ülke refahı için çalışacaktır.

Biz gençlerin tek bir kavgası vardır ! O da hürriyet kavgasıdır !

Saygılarımla ...”