CHP Bağcılar'da İstifalar Başladı - Kozmopolitik

 CHP Bağcılar'da İstifalar Başladı

Referandum sürecini örgütle kavga ederek geçiren,gelen yoğun tepkiler üzerine referanduma son 9 gün kala stand kuran İlçe başkanı Murat Sönmez'e tepkiler çığ gibi büyüyor. 100.Yıl Mahallesi Yönetimi istifa etti.

Sosyal manşet'in haberine göre; CHP Bağcılar'da tek irtibat bürosu bulunan 100.yıl Mahallesi Başkanı ve yönetimi görevinden istifa etti.

İlçe Başkanı Murat Sönmez'in devamlı çalışmalarını engellediklerini,kendi imkanlarıyla ayakta tuttukları irtibat bürolarının kapatılmak istendiğini ifade eden yöneticiler istifa etti.
İlçeye ulaşan istifa dilekçelerini kabul etmeyen ilçe başkanı;İstifaları kabul etmeyeceğini söyledi.

Mahalle başkanı ve yöneticiler ise artık kendi partilerinde çalıştırılmamalarına tahammül edemedikleri,defalarca il yönetimine şikayet ettikleri halde hiç bir sonuç alamadıklarını,mahallenin üyelerinden şiklayet dilekçelerine imza topladıklarını fakat ilçe başkanını koruyan vekiller nedeniyle bu olumsuzlukların örtbas edildiğini ifade etti.

Şuan ise gündemlerinde önümüzdeki günlerde diğer mahalle birim başkanlarıyla yapılacak toplantı ile ortak karar alınarak partiden toplu istifa konusu netleştirilecek.

Bağcılar'da kitlesel üye istifaları olabilir.

Meclis üyeleriyle,mahalle başkanlarıyla,gençlik kollarıyla ve örgütle kavgalı olan ilçe başkanının ne yapmak istediğine dair ise kimsenin bir bilgisi yok.

Bağcılar'da sular durulacak gibi gözükmüyor.