CHP Bağcılar'da Muzaffer Yedigöl Sesleri - Kozmopolitik

 CHP Bağcılar'da Muzaffer Yedigöl Sesleri

CHP’de delege ve kongre seçimlerinin başlamasına az bir süre kala, CHP Bağcılar ilçesinin ilk ilçe başkan adayı belli oldu.

kartaldayasam.com adlı sitenin haberine göre; C.H.P Kurultay takviminin başlamasıyla beraber mahalle delege seçimleri, ilçe kongreleri, il başkanlığı yarışıyla devam edecek süreçte Bağcılar’da adaylık için İlçe örgütünün yakından tanıdığı İnsan Hakları Aktivisti, Eski Belediye Meclis Üyesi, İş adamı Muzaffer Yedigöl'ün adı geçiyor.

C.H.P Bağcılar İlçe Başkanlığını 2 Dönemdir sürdüren mevcut başkanın örgütle kavgalı olması,sert ve kavgacı tutumu,gençlerin ve kadınların partide çalışmalarını engelleyerek,içe dönük siyaseti benimsemesi,yerelde çeşitli stk, dernek ve kuruluşlar tarafından saygınlığını yitirmesi,partinin kurumsal kimliğine zarar vermesi nedeniyle ciddi eleştirildiği,partililerden sert tepki aldığı ve bir daha aday olmaması yönünde telkinlerde bulunulduğu biliniyor.

Son yapılan ilçe başkanlığı seçiminde mevcut başkanın listesinde il delegesi olan Yedigöl'ün İlçe yönetimi içinde ciddi ağırlığı olduğu dikkate alındığında, İlçe Başkanı ve ekibinin oylarını ciddi oranda böleceği aşikar.


MUZAFFER YEDİGÖL KİMDİR?
1967 tarihinde Erzincan’da doğdu. Evli ve iki çocuk babasıdır. İlk, orta ve lise eğitimimi Erzincan’da tamamladı. 2013 yılında Newport Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi.Kayıp Abisi Nurettin Yedigöl için yılardır Cumartesi Anneleri ile birlikte mücadele veren bir insan hakları aktivisti.

Sosyal ve kültürel derneklerde (Alevi Dernekleri ve İnsan Hakları Dernekleri gibi) görevler alarak, aktif olarak çalışmalarda yeralmıştır.

İş hayatını 1999 yılında Bağcılar Çiftlik'te kurduğu Uğur Kuyumculuk'un işvereni olarak sürdürmektedir.
Ancak, siyaset hayatına aktif olarak atıldıktan sonra, işyerinin yönetim, yetki ve sorumluluğunu oğullarına ve çalışanlarına devredecektir.

Ayrıca, İstanbul Kuyumcular Odası Bağcılar Bölge Temsilciliğini de başarılı çalışmalara imza atmıştır.Emek ve mesai harcayarak kuyum sektörüne kazandırdığı projeler ile Bağcılar kuyumcu esnafını kaynaştırmış, birlik, bütünlük kazandırmış ve en önemlisi haksız rekabeti ortadan kaldırarak, müşteri memnuniyetini de sağlamıştır.

Sektörle çalışmaları ve odaya destekleri nedeniyle çeşitli defalarca İTO tarafından da başarı plaketleri ile ödüllendirilmiştir.

Siyasi yaşamını uzun yıllardır CHP'nin çeşitli kademelerinde görev alarak sürdüren Yedigöl,
Halkçılık, şeffaflık ve paylaşımcılık ilkeleri doğrultusunda, CHP’nin iktidar partisi olabilmesini kendisine hedef edinmiştir.
Bu yolda Ülkesi, Halkı ve Partisi’nin menfaatleri, birliği, bütünlüğü ve devamlılığı için yapılması gereken her ne varsa, üzerine düşeni yapmaya hazır bulunmaktadır.

​CHP’nin örgütlü gücünün partiyi iktidara taşıyacağına canı gönülden inanmaktadır..