CHP Beşiktaş'ta Şok İstifa.. Neden İstifa Etti? - Kozmopolitik

 CHP Beşiktaş'ta Şok İstifa.. Neden İstifa Etti?

Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş İlçe Gençlik Örgütü Başkanı Dicle Saldıran sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla istifa ettiğini duyurdu.

22 Kasım 2015 tarihinde yapılan seçimle Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş Gençlik Örgütü Başkanı seçilen Dicle Saldıran sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile istifa ettiğini duyurdu.

Dicle Saldıran'ın istifasından boşalan koltuğu yönetim kurulunda alınan kararla Dicle Saldıran'ın ekip arkadaşı Doğa Kıroğlu devraldı.

Olağan kongre takvimine aylar kala istifa etmesi dikkatlerden kaçmayan Dicle Saldıran, sosyal medya hesabından istifa gerekçelerini içeren bir metin yayınladı.

İşte CHP Beşiktaş Gençlik Örgütü Başkanı Dicle Saldıran'ın istifa kararının gerekçelerini açıkladığı paylaşım:

22 Kasım 2015 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş Gençlik Örgütümüzün demokratik ve özgür iradesiyle seçilmiş olduğum Beşiktaş Gençlik Örgütü Başkanlığı görevimi yaklaşık 2 yıl boyunca, maddi manevi tüm engellere karşın, birlikte yola çıktığımız yol arkadaşlarımızın başını öne eğdirmeden diktaya meydan okuyarak, her koşulda direnerek ifa ettim. Görevde olduğum süreç içerisinde AKP faşizminin dozunu her gün artırdığı şiddet ve baskı düzenine karşı mücadelemiz, referandum boyunca da yükselerek devam etmiştir.

Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş Gençlik Örgütünün idealist gençleri olarak, bir an dahi, imkansızlıklarımızı ve tanık olduğumuz bi'cümle düşmalığı, başkalarının yöntemleri ile çözmeye tenezzül etmedik, etmeyeceğiz.
Fakat bugün, kendi yaşamımı idame ettirmek üzere "bağımsız" bir genç olarak ücretli emek hayatına adım atmak zorunluluğu içerisindeyim. Kent yaşamıyla ve neoliberalizm girdabıyla baş edebilmek için başlayacağım iş hayatımın, Beşiktaş Gençlik Örgütü Başkanlığı görevimi layıkıyla yerine getirmemin önünde engel olmaması için görevimden istifa ettiğimi tüm dostlarıma ve mücadele arkadaşlarıma, omuzdaşlarıma beyan ederim.

Çünkü ben, görevini ihmal edebilme ihtimaline rağmen bu kutlu makamlarda süreci önce "ben" diyerek devam ettirmeyi doğru bulmuyorum. Yola çıktığımız mücadeleci kardeşlerimin, yol arkadaşlarımın, benden sonra görevi layıkıyla devralıp sürdüreceklerine olağanca inanç taşıyorum.

Hiçbir zaman mücadeleden kaçmayacak, doğrularım için her zaman haktan yana duracağım. Hep söylediğimiz gibi, makamlar geçicidir, bakî olan yoldaşlık bilincidir.

Yönetimimizden seçilen Yeni başkanımız kardeşim Doğa Kıroğlu'na canı gönülden başarılar diliyorum.

Sevgiyle kalın.

Biz kozmopolitik.com.tr olarak Dicle Saldıran'a kolaylıklar, Doğa Kıroğlu'na ise görevinde başarılar dileriz.