CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün Oldu - Kozmopolitik

 CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün Oldu

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Mayıs ayında başlayan olağan kurultay sürecinde artık sona yaklaşıldı. İlçe başkan adayları belli olmaya başladı. CHP Beykoz ilçe başkanı Aydın Düzgün Oldu.

Üç adayla gidilen CHP Beykoz İlçe Kongresini, 227 oy alan İBB Meclis Üyesi Aydın Düzgün kazandı. 401 delege oy kullandığı kongrede, Mahir Taştan 157, Elif Çelik 15 oy aldı, İki oy geçersiz sayıldı. Divan ve açılış konuşmalarıyla başlayan olağan kongreye, İstanbul birinci bölge Milletvekili Akif Hamzaçebi, eski ilçe başkanları, partililer ve delegeler katıldı.

Divan Başkanlığını eski ilçe başkanlarından İsmet Konca’nın yaptığı CHP 36. kongresinde konuşan Akif Hamzaçebi, “Ülkeyi 15 yıldır yöneten iktidarın nefesinin tükendiği görülüyor. Her geçen gün halkla eşitsizlik ve adaletsizlik dağıtan bir sürecin içindeyiz. Böyle bir süreçte Cumhuriyet Halk Partisi kongreleri ciddi bir alternatiftir. Büyük mücadeleyi veriyoruz, uzun solukludur. Dün olmadıysa sıra bugündür, olmadı yarındır. Yarın bunu mutlaka başarmalıyız. Burada en büyük görev CHP örgütüne düşüyor. Bugüne kadar seçimlerde partimizi, temsil ettiğimiz anlayışı iktidara taşıyamadıysak yanlış ve eksiklik bizdedir. Bunu düzelterek en doğru olanı yapacağız.”

Aydın Düzgün :

“KAÇIP GİDENLER ŞİMDİ BENİ ELEŞTİRİYOR”
CHP Beykoz İlçe Başkan adaylarından Aydın Düzgün yaptığı konuşmasında 2014 Yerel Seçimleri’nde CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Hızır Yılmaz’ın örgütü çok yorduğundan söz ederek, “Sayın Hızır Yılmaz, çıktı aklı sıra Aydın Düzgün’ü eleştirdi. Sayın Yılmaz, CHP Beykoz örgütünü o kadar çok yordun ve üzdün ki, ben söyleyecek bir şey bulamıyorum. Bir dur ve dinlen. Tokatköy’den Yenimahalle’ye kadar geziyorum. Örgütte çok ciddi güven problemi var. İnsanlar inanmakta zorlanıyor. Acaba yine kandırılacak mıyız? Diye. Bütün örgütümüzün kararının vicdanlarının sesi olduğuna inanıyorum. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı partimize binlerce lira ceza kesti. 2014 usulsüzlükleri nedeniyle bu cezaları yedik, kaçtı gitti. Şimdi burada hepsi burada Aydın Düzgün başkan olmasın diye uğraşıyorlar.

“BEN KİMSENİN ÖNÜNDE EĞİLMEM”
CHP’liler hiçbir şey dağıtamazken, eğitime destek derneği dağıtıyor. Kimse kendi kendine CHP’yi kullandırmayacak. Belediye Başkanı beni destekliyormuş. Türkçesi tam tersi değil de öyle böyle diyenler oldu. Sayın Mahir Taştan’a Meclis Üyelerinin oluru varmış, şunu bunu yaptırmazlarmış. Beni herkes bilir, Belediye Başkanının kapısında esas duruşta beklemem. Bütün adaylar bizim adayımızdır. Hiçbirine saygısızlık yapmam söz konusu değildir. Ben olanları söylüyorum, bunları da birileri söyleyecek. Adaylığımın partili partisiz neredeyse tüm Beykoz’da çok ciddi bir etki yarattığı aşikârdır. Yıllardır Beykoz’un düğününde cenazesinde nişanında her yerinde ben varım. Herkes ektiğini biçecek. Biz 1978’den beri hep iyi tohumlar ektik, insan biriktirdik” dedi.

Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Saatlerce devam eden oylama sonucunda yapılan sayım sonrası Aydın Düzgün 227 oyla CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nı kazandı. Kongrede Mahir Taştan 157 oy alırken, Elif Çelik, 15 oyda kaldı.

“BİZİM DERDİMİZ ÖNCE BEYKOZ”
Başkanlığı ilan edilen Aydın Düzgün, yapmış olduğu teşekkür konuşmasında, “Ne denir bilemiyorum, bu süreçte kırıp döktüğüm üzdüğüm herkesten özür diliyorum” ifadelerini kullandı. Liyakat ilkesinden yola çıkarsak bugün Beykoz’a bakıyoruz ve karşımıza Beykoz Belediyesi çıkıyor. Beykoz halkının sorunlarını bilmeyen, Beykoz’un alt ve üst yapı sorunlarından anlamayan siyasetçiler maalesef koltukları doldurmuş durumda. Biz bu anlayışa dur diyeceğiz. Tek derdimiz Beykoz ve Beykozlular olacak. Hep beraber CHP bayrağını bu ilçeye dikeceğiz”.

Düzgün’ün listesi şu isimlerden oluştu:

Başkan: Aydın Düzgün

YÖNETİM KURULU (Asıl)

Onur Aygün

Bahar Doğru

Ramazan Gül

Kamil Adnan Güler

Temel Karadeniz

Sinan Kaya

Tuncay Koçak

Hüseyin Okumuş

Fuat Öztürk

Cemal Sataloğlu

Demet Yeşilbaş

Burcu Yaman

Cansu Yıldız

Nusret Yılmaz

Gülsüm Yılmaz

İsa Yılmaz

İL DELEGELERİ

Muhsin Devrim Altıntaş

Nihat Arıcan

Naci Candaş