CHP Beyoğlu Seçiminin Hacıhüsrev’de Yapılmasına Tepki - Kozmopolitik

 CHP Beyoğlu Seçiminin Hacıhüsrev’de Yapılmasına Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi içerisindeki Gençlik Kolları seçimleri parti içi seçimleri Gençlik Kolları Genel Başkanlığınca gönderdiği genelge uyarınca geçtiğimiz hafta başlamıştı.

Beyoğlu Gençlik Kolları seçimine ilişkin ise bir skandal ortaya çıktı. Beyoğlu Gençlik Kolları seçimi Beyoğlu İlçe Başkanlığı yerine Hacıhüsrev semtinde yapılacak. Seçimin Hacıhüsrev semtinde yapılması tepkiyle karşılandı.

Seçimin Yeri 15 Gün Önceden Askıya Çıkmadı
Seçimden en az 15 gün önce seçim yerinin askıya çıkması gerekirken 10 Aralık’ta yapılacak seçimin yerine ilişkin İstanbul İl Başkanlığı’na 1 Aralık günü dilekçe gönderildi. Dilekçeye İl Gençlik Kollarından resmi bir geri dönüş yapılmadı.

Seçimin Yapıldığı Yere Toplu Taşıma Ulaşımı Yok
10 Aralık 2017 Pazar günü yapılacak CHP Beyoğlu Gençlik Kolu seçiminin yapılacağı Hacıhüsrev semtine otobüs ya da minibüs ulaşımı yok.

Asıl Amaç Seçime Katılımı Düşürmek
Sitemize açıklama yapan gençler mevcut ilçe gençlik kollarının yönetmeliklere uymayarak aldığı karar ile Hacıhüsrev mahallesinde yapılacak seçimde asıl amacın katılımı düşük tutmak ve seçimi kazanmak olduğu belirtildi.

Aynı Gün İstanbul İl Başkanlığı Önünde Protesto
Seçimin sağlıklı bir şekilde yapılması için CHP Beyoğlu İlçe Binasında yapılmasını isteyen ekip ise aynı gün İstanbul İl Binası önünde protestoda bulunacak.

Seçim yerine ilişkin alınan karardan CHP Beyoğlu İlçe Başkanı Bekir Özcan, Gençlik Kolları Genel Başkan Emre Yılmaz, İl Başkanı Kenan Otlu ve Beyoğlu Gençlik Kolu başkanı Onur Çam'ın sorumlu olduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı:

10 Aralık Pazar günü yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi Beyoğlu Gençlik Örgütü kongresi tüm iyi niyetimize rağmen ilçe başkanlığımıza alınmamıştır. Bizler sorumluluğun bu saatten sonra tarafsızlığına inanmadığımız ilçe başkanı Bekir Özcan, Genel Başkan Emre Yılmaz, İl başkanı Kenan Otlu ve Gençlik Kolu başkanı Onur Çam'da olduğunu belirterek, Hacıahmet (hacıhusrev) mahallesinde yapılmak istenen gençlik örgütü seçimimizi protesto amaçlı aynı gün ve aynı saatte noter huzurunda il binası önünde gerçekleştiriyoruz. Örgütümüze saygıyla duyurulur. #adalet