CHP Eyüp İlçe Başkan Adayı Mustafa Tüysüz - Kozmopolitik

 CHP Eyüp İlçe Başkan Adayı Mustafa Tüysüz

CHP Eyüp ilçe Başkanlığı kongre süreci yaklaşırken Adaylık açıklamaları gelmeye başladı. Mustafa Tüysüz CHP Eyüp İlçe Başkan Adayı olduğunu açıkladı.

Mustafa Tüysüz konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Degerli örgüt emekçileri sevgili gençler yaşamımızın olmazsa olmazı hanfendiler bu süreçte birlikte demokratik yarış için de olacağımız değerli aday adayı arkadaşlarım toplantımıza katılmanızdan onur duydum hoş geldiniz . Cumhuriyetimiz ve partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal atatürkü ve Türkiye cumhuriyetinin ikinci Cumhurbaşkanı ve partimizin ikinci Genel Başkanı İsmet İnönüyü,5 kasımda andığımız CHP üçüncü Genel Başkanı yüreklerden silinmeyen Başbakanımız Bülent Ecevit’i saygıyla ve sükranla,minetle anıyorum. Ayrıca Vatan için toprağa düşmüş şehitlerimize rahmet gazilerimize minnetlerimizi sunuyorum.

Milletimizin belleğinden asla silinmeyecek gezi olaylarında kaybettiğimiz genç fidanlara Etemlere,Ali İsmail ve Berkin Elvanlara rahmet diliyor saygı ile anıyorum .

Değerli arkadaşlar hedefimiz büyük vizyonumuz genişdir.

Her geçen gün daha otariter baskıcı bir yönetim anlayışı ile ülkemiz sonu belirsiz bir yere sürüklenmek isteyen AKP iktidarının dayatmalarının en üst düzeyelere geldiği günleri yaşıyoruz. Ekonomide eğitim,adalet,sağlık,bilim,ticarette ve turuzzim de hızla ivme kaybediyoruz.

Bu gün burada sizlerle birlikte bunları nasıl bertaraf edeceğimizi ve CHP’sini Eyüpte ve Türkiye genelinde iktidara taşıyacağımızı ve yönetim anlayışımızı siz değerli örgüt emekçileri ile paylaşacağım.

Bütün bu sorunların karşışın da öncelikle birbirimizi anlamaıyı ve dinlemeyi örgütümüzle her şeyi paylaşarak çok çalışacağız toplumu CHP çatısın da bir araya getirip sorunları birlikte akıl birliği ederek çözeceğiz.Seffaf ve açık olacağız STK ve toplum önderleri,muhtarlar ve yerel temsilciler ile sık sık bir araya gelerek görüşlerimizi birbirimizle paylaşacağız politikalarımızı onlara anlatacağız onların da önerilerini alacağız .

Kadınlarımız ve gençlerimiz olmazsa olmazımızdır bu örgütlenmelerimizi alabildiğince genişleteceğiz kadın ve gençlerimizi kesinlikle işin içine katacağız .

Örgüt toplantılarımızı düzenli olarak yapacağız yerel politikamızı örgütümüzle birlikte oluşturacağız.

Bu demokratik yarışda aday olan arkadaşlarıma başarılar dilerim. Yoruldunuz biliyorum hepinizin hakkı geçti hakkınızı helal edin,toplantımıza katılarak beni dinlediğiniz hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim .”

CHP Eyüp İlçe Kongresi'nin 24 Aralık'ta yapılması bekleniyor.