CHP Eyüp’te Skandal Seçim Takvimi - Kozmopolitik

 CHP Eyüp’te Skandal Seçim Takvimi

36. Olağan Kurultaya hazırlanan Cumhuriyet Halk Partisi'nde ilçe başkanlıkları Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçim tarihlerini açıklamaya devam ediyor.

Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçim tarihlerini açıklamayan ilçelerden biri de İstanbul Eyüp ilçe başkanlığı oldu.

Sinan Akçiçek başkanlığındaki CHP Eyüp İlçe Başkanlığı yönetim kurulunun aldığı kararla Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçim tarihlerini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

CHP Eyüp İlçe Başkanlığı Muhtarlık Bölgesi Delegeleri ve Parti İçi Ön Seçmen Seçim tarihlerinde skandala imza attı.

Eyüp ilçesinin 14 mahallesinde delege seçimi 10.09.2017 Pazar günü yapılacağı duyuruldu. Bilindiği üzere CHP Tüzüğü gereği ilk gün sayısal çoğunluk sağlanamadığında ertesi gün sayısal çoğunluk aranmaksızın seçim yapılabilmekte. Bu da demek oluyor ki 14 mahallenin delege seçimi yüksek ihtimalle 11.09.2017 Pazartesi günü yapılacak.

14 mahallede delegelik seçiminin hafta içi yapılma ihtimali CHP Eyüp örgütü ve o mahallelerde ikamet eden üyeler tarafından huzursuzlukla karşılanırken, ilçe kulislerinde takvim skandalının adeta bir 'dizayn hamlesi' olduğu belirtildi.