CHP Heyeti Berlin Birliği İle Buluştu - Kozmopolitik

 CHP Heyeti Berlin Birliği İle Buluştu

CHP heyeti Berlin Birliği ile buluştu.

CHP Berlin Birliği'nin Theater 28'de düzenlediği etkinlikte konuşan CHP İstanbul İl Gençlik Kolu Başkanı Burkay Düzce, Birliğin seçimlere yaptığı katkılar adına İstanbul İl Örgütü adına teşekkür ederek CHP İstanbul İl Başkanı Dr Canan Kaftancıoğlu adına teşekkür etti. SPD kongresi için Berlin'e gelen Düzce, JUSOS ile ciddi kontaklar kurduk sosyal demoraksinin ilkelerini hep birlikte savunacağız uluslararası dayanışmanın güzel bir örneğini sergileyeceğiz dedi.

Daha sonra sözü alan Genelbaşkan Yardımcısı Prof. Dr Fethi Açıkel, sayın Genelbaşkanımızın ve tüm MYK'nın selamıyla geldim. Biliyorsunuz 23 Haziran seçimlerinden bu yana çok uzun olmayan bir süre geçti. Bu süre içersinde sizleri il başkanlarımız, MYK üyelerimiz sizleri ziyarete geldi. Belki tekrara düşeceğim ama sizinle tanışmak için bu fırsatı değerlendirmek isterim. Türkiye son yıllarda ne yazık ki dünyada pek çok kişiyi yanıltmayı başarmış bşr partinin kötü yönetiminden kurtulmak üzere. Türkiye tabi ki bu süreçte demokratları yanyana getirmeyi başardı. Sayın genelbaşkanımız benzeri az görülen bir şekilde insanları yanyana getirip AKP'yi geriletmeyi başardı. Evrensel değerlere inanan bir sosyal demokrat olarak CHP'nin temsil ettiği tüm değerler toplum nezdinde kazanan bir parti konumuna getirmiştir. Almancada zeitgeist denilen zamanın ruhu kavramı CHP'yi haklı çıkarmıştır.

Bir ülke düşünün ki berkininden abdocanından gençlerinin hayatları elinden alınsın, bir ülke düşünün ki kadınsız yönetilsin, bir ülke düşünün ki emekçisiz yönetilsin. Bütün bunlara yani bir ülkeyi yurtdaşsız hukuksuz ve cumhuriyetsiz yönetmeye çalışan tek adam rejimine yurttaşlar dur dedi.

Partimiz oy verenlerinin haricinde insanların dönüp baktığı takdir ettiği bir dönemden geçmekte. Yeni bir türkiyeyi kendi ilkelerimiz ve evrensel değerler ışığında kurmak üzereyiz. Biz Türkiye'nin ihvancılaştırılmasına ortodoğulaştırılmasına direnmek bunlara karşı mücadele etmek zorundayız