CHP İstanbul Gençliğine Aday Olan İkinci İsim Alican Yiğit - Kozmopolitik

 CHP İstanbul Gençliğine Aday Olan İkinci İsim Alican Yiğit

7 Ocak 2018 Pazar günü Beşiktaş Akatlar’da bulunan Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde yapılacak olan CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Kongresi için ikinci aday belli oldu.

Bir süredir adı parti kamuoyunda adı dolaşan Alican Yiğit, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla adaylığını açıkladı.

Alican Yiğit’nin sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle:

Değerli genç arkadaşlarım,

Adı konmamış bir diktatörlüğün pençesinde kalmış Türkiye'de; ilericiliğin, aydınlanmacılığın, kuruluşun ve kurtuluşun partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi'nde bir arada bulunduğumuz için gururla ve şimdi daha yüksek sesle, daha güzel bir gelecek kuracağımız günlerin başlangıcı adına Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Gençlik Örgütü başkanlığına adaylığımı açıklamaktan onur duyuyorum.

Haklı davamızda artık yalnız değiliz. "Bu ülkeyi sen mi kurtaracaksın?" diye soranlara inat bu ülkeyi hep birlikte kurtaracağız. Özgürlük ve adalet için bedel ödemiş geleneğimize hep birlikte sahip çıkmak ve devrimci bayrağımızı hep birlikte yükseltmek için huzurunuzdayım.

Ülkemizin üstündeki kara bulutların ancak örgütlü mücadelemizle, altı okla ve devrimci değerlerimizle dağılacağına inanan cesur ve genç yüreklerle bir araya gelmek dileğiyle.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Gençlik Örgütü başkanı adayı Alican Yiğit