CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın Aldığı Siyavuşpaşa Kararına Şok - Kozmopolitik

 CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın Aldığı Siyavuşpaşa Kararına Şok

Cumhuriyet Halk Partisi parti içi kongrelerin ilk adımı olan mahalle delege seçimlerini 15 Ekim Pazar günü yapılan seçimlerle tamamladı. Seçimlerin tamamlandığı ilçelerden biri de İstanbul’un yüksek nüfusuna sahip Bahçelievler ilçesiydi.

Bahçelievler ilçesinde yapılan delege seçimleri seçim sonrasında alınan kararlarla İstanbul siyasetinin gündemine oturdu.

15 Ekim Pazar günü CHP Bahçelievler ilçesi de diğer ilçeler gibi seçimlerini tamamladı ve mahallelerinde seçimi kazanan delegelerin listesini CHP İstanbul İl Başkanlığı’na iletti.

İddiaya göre CHP İstanbul İl Başkanlığı Bahçelievler ilçesinin önemli mahallelerinden olan Sivayuşpaşa Mahallesinde yapılan delege seçiminde listede değişiklik yapmak istedi. Ayrıca CHP İstanbul İl Başkanlığı bünyesinde kurulan ve delege seçimlerine yapılan itirazları denetlemek akabinde il yönetim kuruluna sunmak için kurulan komisyon Bahçelievler Siyavuşpaşa mahallesin delege seçimini iptal etti.

Geçtiğimiz hafta alınan Bahçelievler Siyavuşpaşa delege seçiminin iptal kararı ile CHP İstanbul siyasetinde derin bir tartışma çıktı. İBB Meclis üyelerinden Seyit Ali Aydoğmuş İBB CHP Whatsap grubuna attığı sert mesaj ile geçtiğimiz pazartesi günü CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın vermiş olduğu skandal karara ilişkin açıklama yapacağını duyurmuştu.

İşte CHP İBB Mevlis Üyesi Seyit Ali Aydoğmuş’un Attığı O Mesaj:

Bahçelievler ilçesi Siyavuşpaşa mahallesi üyeleri CHP İstanbul İl Başkanlığının aldığı iptal kararını mahkemeye taşıdı. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven imzası ile alınan kararda CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın aldığı iptal kararını bozdu. Bozma kararındaki gerekçe olarak ise “tam kanunsuzluk nedeniyle kaldırılmasına” ifadeleri dikkatlerden kaçmadı.

Böylece Bahçelievler ilçesi Siyavuşpaşa mahallesinin seçilen delegeleri CHP Bahçelievler İlçe Kongresinde oy kullanabilecek.

İşte Bahçelievler İlçesi Siyavuşpaşa Mahallesi Delege Seçimlerine İlişkin YSK Kararı: