CHP Kadıköy İlçe Başkanı ve Yönetimi Disipline Sevk Edildi - Kozmopolitik

 CHP Kadıköy İlçe Başkanı ve Yönetimi Disipline Sevk Edildi

Cumhuriyet Halk Partisi parti içi kongrelerin ilk adımı olan mahalle delege seçimlerini 15 Ekim Pazar günü yapılan seçimlerle tamamladı. Seçimlerin tamamlanması tartışmaları da beraberinde getirdi.

15 Ekim Pazar günü yapılan seçimle mahalle delege seçimlerini tamamlayan ilçelerden biri de CHP Kadıköy ilçesiydi. CHP Kadıköy ilçesinde yapılan delege seçimlerinden sonra İstanbul İl Başkanlığına şikâyetlerde bulunulmuş Cemal Canpolat yönetimindeki İl Başkanlığı da bu şikâyetler çerçevesinde gerekli düzenlemeleri yapmak istemişti.

Cemal Canpolat yönetimindeki CHP İstanbul İl Başkanlığı bir süre önce gelen itirazları öne sürerek Kadıköy ilçesinde belirlenen mahalle delegelerine müdahil olmak istedi.

Delege seçimlerinde cinsiyet ve genç kotasına uyulmadığı gerekçesi ile listede değişiklik yapmak isteyen CHP İstanbul İl yönetimi, iddiaya göre kotaya uyulmadığı gerekçesi ile sildiği isimlerin yerine kadın ve genç yazmadı. Bunun üzerine Kadıköy ilçe başkanlığı il yönetiminin değişikliklerini kabul etmedi.

İl yönetiminin delege listelerine müdahil olmasını engelleyen Kadıköy ilçe başkanlığı belgelerin orijinallerini de il yönetimine vermedi.

Çıkan tartışma sonrası CHP İstanbul İl Başkanı toplantıyı terk etti.

İstanbul İl Yönetimince yapılan oylamada CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin ve İlçe Yönetim Kurulu oy çokluğu ile tedbirli olarak disipline sevk edildi.

Kulislerden alınan bilgiye göre CHP İstanbul İl Yöneticisi Özgür Aydın’ın disiplin oylamasında ret oy kullandığı ve bir konuşma yaptığı öğrenildi.